nedeľa 6. marca 2016

Len tak, povolebne

Priateľky moje, ďakujem vám za milé komentáre! Potešil ma každý z nich. Naozaj sa ukázalo, že niektoré z vás si mysleli, že moje vlasy sú krátke :-)))

Včerajší celý deň som strávila na voľbách ako zapisovateľka okrskovej volebnej komisie. Je to moja "funkcia" už dlhšiu dobu. Domov som prišla až po polnoci a tak včerajší deň ostal môj blog bez  príspevku. Ale aj tak som mala čaj o piatej a pri jeho popíjaní som myslela na vás!

Dnes poobede som sa pustila do novej výšivky, ale moc som toho neurobila:


Únava po včerajšom dni spôsobila, že sme si obaja fajne zdriemli (na voľbách  bol aj manžel - v Malatinej). No, a samozrejme, stále rozoberáme výsledky volieb. Nemôžeme ich spracovať v našich mozgoch. Ja nerozumiem hlavne tomu, prečo už 26 rokov volím menšie zlo a  stále sú tie zlá väčšie!!! Už by som chcela voliť lepšie dobro. Ja sa toho už asi nedožijem, ale prajem to našim deťom!!!

Zo včerajšieho dňa:

zostatok volebných lístkov :-(((
čakáme na prvých voličov
členovia komisie, celkový počet bol 15 :-(((
a ide sa na to!
Včerajší čaj o piatej:

Na výber som mala len dva a obidva boli sáčkové.
Viete, ktorý som si vybrala?

Dnešný čaj je zo sušenej arónie. Kto ju nepozná, pozrite si TU. Najskôr som nožom pokrájala bobule na drobné kúsky, aby sa z nich vylúhovalo do čaju všetko to dobré. Pre istotu som ju nechala lúhovať až 10 minút. 

k čaju som si dala nejaké čudo, vraj kukurica v čili, moc mi to nechutí :-(

Čakajú nás rušné dni naplnené politikou. Len málokto jej vie odolávať, lebo sú jej plné všetky média. Už dnes sa nám politici predviedli v plnej paráde. Naskakuje mi z nich "vyrážka". A to je len začiatok! Či?

Nech sa vám darí!
Daniela

7 komentárov:

 1. Danielko, to jste měli šichtu ... od rána do půlnoci ... také si říkám, snad se děti dožijí lepších dnů...pevně v to věřím ...
  Čajík myslím že jsi měla šalvěj s tymiánem... dobrá dvojka ... obojí mám ráda... i když tymián spíš do jídla čaj jsem ještě nepila..
  Pamatuji si jak v létě ti paní na procházce poradila tu aronii..
  Danielko, užij si nový týden v pohodě. Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, tak sme obidve optimistické žienky! Len škoda, že to ide stále k horšiemu, u nás teraz úplne hrozne, nerozumiem mladým voličom, búria sa, ale dávajú sa strhnúť na zlé myšlienky :-(((
   Dobre si si myslela, uhádla si :-) Ten tymián dodal trocha zvláštnu chuť, ale vypila som v pohode. Veď jedna šáločka, čo to je pre mňa :-)
   Aj čaj z arónie je typický, musím si ho urobiť častejšie, je zdravý. A nech zúžitkujem suchú aróniu.
   Dnes bol celkom fajn deň, svietilo aj slniečko, tak dúfam, že je jer už blízko :-)
   Pááá

   Odstrániť
 2. Dobré ráno Danielka---čo sa týka volieb----ja už som v tom to smere absolutný pesimista--nemyslím si že niekedy nás budú zastupovať tí správni ľudia--a aj keby sa zvolili tí """najlepší""" aj tí sa veľmi rýchlo porútia--príležitosť robí zázraky!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Evka, to nie je moc dobré byť pesimistom, ale zas na druhej strane ťa nič nemilo neprekvapí, tak ako mňa teraz :-)
   Ide to s nami dole vodou, teraz to vyzerá veľmi zložito, dohody v nedohľadne, uvidíme :-(((
   Pááá

   Odstrániť
 3. Well, it certainly sounds like you had an interesting day do your civic duty. Good on you.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Kaye, thank you! I contribute at least a little service to the country :-)
   Pááá

   Odstrániť