nedeľa 20. marca 2016

Poobedie s Dankou

Už sa dá vidieť, že na výšivke budú sliepky:Po dobrom obede sme si s Dankou vyšli do mesta. Trocha sme sa prešli po námestí a vošli sme do Oravskej galérie. Neboli sme tam už pár rokov. Keď Danka s Jurkom rástli, chodievali sme tam na ich narodeniny. Odtiaľ na pizzu :-)))

V galérii je dovolené aj fotografovanie a tak som urobila obrovské množstvo obrázkov. Aspoň niečo pre vás, len tak, z každého rožka troška:

Namiesto čaju o piatej som dnes mala caffe latte o piatej. Boli sme v malej kaviarničke. Najskôr sme mysleli, že majú zatvorené, lebo tam nebolo vidieť živej duše. Dvere sa však otvorili. Vošli sme, z poza barového pulta vystrčil hlavu mladý čašník. Poprosili sme ho o vypnutie televízora, z ktorého sa nepríjemne ozývali reklamy. Káva a aj obsluha boli výborné, prostredie tiež. Predstavte si, že z okna som mala výhľad na hodiny na evanjelickom kostole. Fotila som ich cez sklo :-)

Nech sa vám darí!
Daniela

16 komentárov:

 1. Nová výšivka bude veľmi milá ... jarná a nežná ...
  V galérii by sa mi tiež veľmi páčilo ... mám radaa obrazy, maľby, výtvarné umenie celkovo ... Zazrela som krásne dielo Márie Medveckej ... je nostalgickou spomienkou ... maľovala krásne realistické obrazy ...
  Dani, prajem ti vydarený nový týždeň ... pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lauri, ďakujem ti!
   Ja tiež rada idem pozrieť do galérie, ale moc tomu veru nerozumiem. Jedna časť bola výstava dnešných štyridsiatnikov a to mi pripadalo priam hrozné, ani som to neodfotila. Obraz medveckej som odfotila naschvál, mali sme ho, tuším, v šlabikári :-)
   Pááá

   Odstrániť
 2. Danka zase si to krásne nafotila---mám to bez zaplatenia vstupného---super ďakujem a pozdravujem EVA

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Evka, bolo toho oveľa viac, ale mne sa nie všetko páčilo. Ale to aj preto, že tomu moc nerozumiem, a už vôbec modernému umeniu :-)
   Pááá

   Odstrániť
 3. Lovely stitching, Daniela:) Thanks for sharing the pics!!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danka, veľmi príjemná prechádzka galériou, mám rada obrazy a hlavne tých starých majstrov... a výšivka vyzerá byť veselá :) Pekný veľkonočný týždeň celej tvojej rodinke.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Evka, aj ja skôr obdivujem starých majstrov, to aspoň viem, čo znázornili. U tých súčasných ničomu nerozumiem a pri niektorých dielach mám až strach sa na ne pozrieť :-)
   Pááá

   Odstrániť
 5. Danielko, slepička na výšivce je moc hezká ...galerii máte krásnou .. mám ráda nejen výtvarné umění.. děsně ráda jsem chodívala na různé výstavy... kdysi mi napsala učitelka na základce do památníku - měj ráda umění a poznáš štěstí - je to fakt v umění je tolik nádhery...
  Hezké dny ti přeju. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je to sliepka netradičná, modrá :-)
   Ja moc umeniu nerozumiem, ale rada si ho pozriem. Dnes už teda zriedka kdesi idem :-) Tvoja učiteľka to pekne povedala, len sa tomu treba aj učiť, aby človek cítil to šťastie. Mám veľké medzery vo vzdelaní :-((((
   Pááá

   Odstrániť
 6. Bello il nuovo ricamo
  Grazie per la condivisione delle foto
  Bellissime opere

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Caro Giovanna, grazie grazie! Non capisco l'arte. Ma il consiglio può vedere :-)
   Pááá

   Odstrániť
 7. Eine sehr süße, zarte Stickerei. So viele interessante Fotos, was es doch alles für Kunstwerke gibt, das erstaunt mich immer wieder.
  Liebe Grüße Sandra

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danke, liebe Sandra! Art gemeint. Ich verstehe es nicht :-(
   Pááá

   Odstrániť
 8. Danka,
  výšivka krásne rastie, aj som tipovala zajačikov alebo sliepočky...
  Výstava je nádherná, ešte nikdy som tam nebola. Ale nášho Kubinka zatiaľ výstavy nelákajú, možno neskôr.
  Pekná kaviarnička, dobre padne si občas niekde posedieť a ešte keď je milý personál, niet čo dodať.
  Pa, pekný večer,
  A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti, Aďka, sliepky - to je moje :-)
   Ja som s deťmi začala chodiť po galériách a múzeách ako začali chodiť do školy. Najskôr to bolo tak aj na silu, ale zvykli si a som rada, že teraz všade vo svete ich zaujímajú viac galérie ako obchody :-)
   Ja do kaviarní veru takmer nechodím, iba raz-dva razy do roka. To je už v človeku, na staré kolená sa to nenaučím :-)
   Pááá

   Odstrániť