nedeľa 3. apríla 2016

Vankúš 15, včely

Moje mini práce:

ešte hodinku a bude to!
Ušila som ďalší vankúš:


A samozrejme, že som si nenechala újsť sledovanie Tour de Flanders. O štvrtej som si urobila kávu. Takú zalievanú. To je káva s lógrom :-))) Pijú ju asi iba Slováci a Česi. Či aj niekto iní? Ak áno, dajte mi vedieť!


To som už nechala všetko bokom a sedela prilepená k obrazovke. Sagan sa predviedol, právom je majstrom sveta! Samozrejme, že na taký výkon treba aj veľa šťastia a a vnútornej pohody. Tentokrát mu to zas vyšlo! Bola som z jeho výkonu taká unesená, že som zabudla na čaj o piatej. Vlastne, len o piatej som dopila kávu :-)

Manžel cez obed prezeral včely. Bola som ho na chvíľu pozrieť:

to žlté je peľ


Vidieť už, ako sa tlačí mäta:Dnes sme prvý raz nekúrili v ústrednom kúrení, len v kuchynskej peci. Dúfajme, že to tak ostane, že už bude len teplejšie :-)

Nech sa vám darí!
Daniela

22 komentárov:

 1. o your pillows are very nice ... very nice work ...
  I'm crazy about honey ..What nice you have your own honey
  have a nice week !!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Well thank you! Hope cushions will enjoy it as a gift :-)
   My husband is an avid beekeeper.
   Pááá

   Odstrániť
 2. Si šikovná ako tie včielky, čo manžel tak poctivo kontroloval. Už sa teším na finálny vzhľad výšiviek a som zvedavá, čo s nimi zasa vymyslíš. Dobrú noc :o)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Helenka, tak ja mám ďaleko od včielok, hahaha, hlavne hmotnosťou :-)
   Pááá

   Odstrániť
 3. Jéj, na duši ma až pohladilo po prečítaní tohto príspevku. Krásne vankúše a verím, že medu a mäty budete mať viac ako dosť :) Kika – Blog for smile

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem! Potešilo ma, že aj mladú krv to zaujalo :-)
   A ďakujem aj za sledovanie, prihlásila som sa aj ja k tebe. Videla som, že sa zaoberáš aj rôznou kozmetikou, to ma zaujíma.
   Pááá

   Odstrániť
 4. Che meraviglia i tuoi cuscini ammiro molto il tuo lavoro complimenti. Mi piace tanto il miele è un ottimo dolcificante e con il ghiaccio tritato ed il limone diventa un efficace rimedio contro il mal di gola.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Grazie, cara Giovanna!
   Mio marito è da miele per curare tutto :-)
   Pááá

   Odstrániť
 5. Dani ... výšivky sú milučké ... a vankúše nádherné, jeden krajší, ako druhý ... si šikulka ... Kávu s lógrom sme pijávali aj my s mužom ... ale zvykli sme si na malú a silnú z kávovaru. Mali ste krásny čas na pozorovanie včielok ... určite sa aj im žije a lieta lepšie ... :) pa pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďíki, Lauri!!!
   Kedysi sme všetci takú kávu pili a ja si ju občas aj teraz urobím, ale stále je pre mňa práve takáto tá správna a skutočná káva. Normálne pijem kávu málo, skôr tak v robote, ale nie každý deň, ale tiež to je neska s mliečkom. Ale pripadá mi to skôr ako horšie kakao :-)))
   Ešte si budeme užívať pár dní toto krásne počasie a včielky s nami. Vraj cez víkend bude už dážď.
   Pááá

   Odstrániť
 6. I love all your pillows. :D We turn on the heat only in the early morning now. Spring, finally!

  paaaa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Rosey!
   I am very glad that the sun warms us and nature wake up!
   Pááá

   Odstrániť
 7. Danka, mini výšivky sú milene... aj vankúš...aj včielky... super...pá, Z.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zuzka, ďakujeeeem!
   Najkrajšie je, že je tu jar!
   Pááá

   Odstrániť
 8. Dobrý den, v sobotu keď ste sa boli prejst, aspoň myslím že to bola sobota :) Videla som Vás nad Mirom, hovorím si ako dobre mi ide ta teta Danka do rany, ale potom ste sa otočila a šla spať. Chcela som sa Vás opytat ci nechcete pažítku taku riadne zakorenenu. Jednu mám v tej špirále a druhú som Vám chcela ponúknuť, lebo som už musela riadne prekopať a zrylovat záhon. Ak by ste ju chcela tak Vám ju doveziem ujo nech Vám vykope jamu ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. All the pillows are lovely, Daniela!! That's great you get homemade honey:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Preeti! The husband is an avid beekeeper and loves sweet honey :-)
   Pááá

   Odstrániť
 10. Ahoj Danka,
  výšivky Ti pekne idú od ruky, ja zatiaľ preberám, do čoho sa pustím, mám toho toľko, že sa neviem rozhodnúť... :-)
  Vankúšiky sú nádherné, milujem ružovú.
  Včielky pilne pracujú spolu s manželíkom, medík bude určite výborný, keď naň príde.
  Ešte otázočka, aká je téma vyšívania, rada sa k vám pridám na ten zahraničný blog.
  Prajem Ti krásny slnečný deň!
  Pa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aďka, presne toto mám vždy aj ja, plno motívov, jeden krajší, ako druhý, a ja sa neviem rozhodnúť :-) Teším sa na to, čo vyberieš!
   K ružovej červená a dnes sivá :-)))
   Aďka, klikni na si na blog na mojej pravej strane hore Christmas Ornie Sal a dostaneš sa tam, môžeš napísať majiteľke, volá sa Kaye, a ona ti pošle pozvánku. Tak to akosi bolo v jeseni. Myslím si, že na apríl to je nejaká ozdoba alebo ornament, na výber. To je na tom blogu napísané tiež na pravej strane. Snáď sa ti to podarí, mne sa to podarilo, ani neviem ako :-)
   Pááá

   Odstrániť
 11. Danielko, krásné povídání i obrázky dnes ... nevím, že by někdo jiný pil zrnkovou kávu... mami má ráda meltu s mlékem, já nescafé a mléko, ale občas si dopřejem zrnkovou kávičku.. ty polštářky s výšivkami jsou opravdu nádherné, potěší oko .. Tour jsem neviděla, ale taky mi cyklistika baví i jsme dost jezdili na chatě i kolem Plzně, ale teď tomu kolu moc nedám ... je krásné jak včeličky se mají k světu jaro je táhne ... koukám, že my máme mátu lenivou, ještě se jí nechce ven, je hodně ve stínu.
  Je pět a dnes mám na stole mátový ☼ Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to aj ja považujem za dopriatie si! Lebo pre mňa je kávou presne zalievaná. V škole si občas robím nescu s mliekom, doma v nedeľu doobedu, ale pripadá mi to skôr ako kakao :-)
   Ale ja aj tak viac pijem čaje, ako kávu.
   Tak ty si bola cyklistka!!! To ja veru iba v detstve :-) Teraz by som aj mohla trénovať, Maťko doviezol z Prahy bicykel, aby sme mali s mužom obaja, on má dávno favorita, ale mne je na ňom veľmi zle, tlačí ma na istom mieste, hahaha, som proste tučnáááá :-))))
   Páááá

   Odstrániť