pondelok 4. apríla 2016

Vankúše 16, 17

Dnes som sa takmer pretrhla v práci :-)
Akosi sa mi v škole posunulo vyučovanie a domov som sa dostala o dve hodiny skôr, ako inokedy. Jasné, že som to využila na vyšívanie a šitie. Myslela som si, že keď idem šiť malé vankúše, aj keď dva, bude to rýchle. Ale veru nie! Menšie  neznamená  rýchlejšie :-)))

Najskôr som dorobila druhý obrázok, obidva som vyžehlila a pustila som sa do šitia. Až potom mi došlo, že som ich mala najskôr odfotiť. Bolo však už neskoro :-)

nastrihané, trvalo mi to 1,5 hodiny :-)
hotovo!
nevyskúšané, lebo nemám vankúš s rozmerom 33 krát 33 cm,
prišila som na ne po jednom gombíku s motívom kvetu z balíka od Preeti,
ďakujem Preeti!!!

celá súprava: 2 ružové, 1 červený a 2 sivé,
všetko je bodkované
veľké majú rozmer 48 krát 48 cm
v stredu idem blahoželať Lenke, držte prsty!
Dnes som na čaj nezabudla. Urobila som si ho trocha skôr, aby som ho mohla popíjať pri práci. Siahla som po čaji pu ehr. Je to zaujímavý čaj, ak ho nepoznáte, kliknite si tu, už som o ňom písala. Na jeho typickú chuť si po pár vypitých šálkach zvyknete a zachutí vám.
Nech sa vám darí!
Daniela

28 komentárov:

 1. Danielko, tvoje vyšívání je prostě úžasné... vybíráš si nádherné předlohy ... a výsledek no paráda .. polštářky se budou hodně líbit, o tom jsem přesvědčená .. na nákup čaje pu ehr, tedy i jiné se vypravuju, ale z různých důvodů to stále odkládám... však mi tam neutečou ... už se těším..
  Dobrou noc a přeju ti zítra krásný den !! Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ďakujem ti! Predlohy sú z internetu a musím pri výbere brať ohľad na viac vecí, ale hlavne, aby som po zväčšení videla rátať krížiky. Často je obrázok krásny a zdá sa, že to pôjde fajn, ale keď si to zväčším, všetko sa rozmaže a mám po.....
   Ten nákup čajov si nechaj tak, aby si v obchode mala dosť času, aby si sa nemusela niekde náhliť. Ja tam dokážem stráviť veľa času, aj keď toho toľko nekúpim. Len škoda, že najbližšie to mám v Ružomberku a to sa akosi pokazili s ponukou. Ale v lete sa dostanem niekde do väčšieho mesta a potom si to užijem :-)
   Páááá

   Odstrániť
 2. Daniela, you are on a real cushion making roll - all of them are so pretty!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Kaye, thank you very much for the kind words!

   Odstrániť
 3. Danka, ty si ale šikovnica ... všetky vankúše sú prekrásne ... malé umelecké diela ... jeden krajší ako druhý ... Lenka bude mať určite radosť ... :)
  Ja som si dnes urobila čaj z čerstvej žihľavy ... mám ho veľmi rada, tak si na jar žihľavu zo záhrady nevyháňam ... Pozdravujem ... pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale krajčírka by videla dosť chýb :-) Ja som amatér, ale robím to zo srdca :-) Zajtra idem k Lenke :-)))
   Tú žíhľavu idem aj ja začať, už som videla mladučké lístky, akurát dnes sme s mužom o nej hovorili. On ju pije každú jar, asi sa k nemu pridám, aspoň šálku denne :-)
   Pááá

   Odstrániť
 4. Pořád jsem si říkala, co děláš s těmi výšivkami, že je neukážeš zarámované. Polštářky mě nenapadly - vypadají úúúžasně.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Už ich mám zarámovaných viac, veľa som ich darovala, ale vyšívanie ma stále baví, tak čo s tým vymyslala som si vankúšiky a už som urobila aj dve tašky. Jednu z nich pre seba a nosím ju denne :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 5. Your cushions are beautiful , Daniela!:) Nice to know that the buttons were of some use to you. I am not sure about how the buttons would turn after washing. I too have those but so far didn't get a chance to use.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Preeti, my love, thank you very !!!
   These pillows are not washable, will be only for decoration :-)))
   Before washing, the keys can undo :-)
   Enjoy the beautiful days!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Tie vankúšiky sú krásne. Mne nič neprišlo :( Písala ste mi na drengubiakova.m@gmail.com? Neviem kde sa stala zrada ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mirka, dúfam, že dnes mi to prišlo tam, kde som chcela :-)))
   Páááá

   Odstrániť
 7. Dani, vankúšiky nádhernéééé! Všetky. :):) Pá. D. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danka, ďakujem ti za pochvalu! Znamená to pre mňa mooooc!
   Páááá

   Odstrániť
 8. Dani, máš můj velký obdiv!!! Polštářky jsou překrásnééééé.
  Jsi šikulka a já skládám poklonu Tvým nádherným výšivkám a taky jak rychle dokážeš obrázek vyšít. Já teda vyšívat umím, ale jeden obrázek bych vyšívala aspoň rok.
  Dani, měj se krásně a užívej si jarní dny. Jana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Janka, ďakujem ti! Veľmi ma teší, že sa páčia, hádam veríš, že to je pre mňa výzva na pokračovanie :-)))
   Kedysi, keď boli doma ešte deti, to aj mne trvalo dlho, dnes už robím len to, čo ja chcem :-)
   Jar je krásna a dodáva sily, tak ich naberaj!
   Pááá

   Odstrániť
 9. You are great Daniela🌹💕🌹💕 Pillows look fabulous indeed!!!! 🌹💕
  Paaa ♥♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My dear friend, I'm glad you like !!!! Oak Tree Lane will be in the middle !!!!!
   Thank you for the beautiful design!
   I hope you are well and enjoying the beautiful sunny day!
   Pááá

   Odstrániť
 10. Danka zvládla si to perfektne...aj mňa už čakajú navyšívané motívy ktoré sú určené na vankúše ale teraz ma zamestnáva všetko iné ako šitie...ale príde rad aj na to...a veru máš pravdu, menšie neznamená že je s tým menej roboty, jediné v čom je rozdiel tak je spotreba materiálu ale robota tá istá :) Pekné slnečné dni.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Evka, ďakujem ti! Takže aj ty vyšívaš a vyšívaš a zakončenie nechávaš na nevedno kedy :-))) Mňa až keď tlačí čas, chytím sa do šitia, moc mi to nevonia. Ale som rada, že stroj sme spolu s mužom vyštelovali a šije dosť dobre :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 11. Pekná vankúšiková séria, aj keď som si myslela, že bude tematická, teda že budú všetky výšivky z nejakého svetového mesta. Na mojom pintereste mám na nástenke medzi pletenými a háčkovanými vankúšikmi aj jeden vyšívaný. Určite by sa ti páčil

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danielka, ja vyšívam len tak od buka, čo sa mi zapáči, ale vopred neviem, čo z toho bude :-) Preto to nie je tematické. Ale aspoň trocha som to vyskladala :-)))
   Ja mám na pintereste obrázkov na 20, možno aj viac, životov práce :-))) A preto sa mi potom ťažko vyberá :-)
   Pááá

   Odstrániť
 12. Such pretty little cushions you've created, Daniela! Preeti's buttons look so pretty on them, too :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Carol, thank you very much for the kind words!
   Pááá

   Odstrániť
 13. Danielko, je vidět, jak tě to šití baví a určitě tou nádherou uděláš radost, už se na to těším i já a doufám, že to budeš dokumentovat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jasné, že si neodpustím to nafotiť :-))) Zajtra to bude!
   Libuška, to šitie nie je pre mňa to pravé orechové, ale výšivku, ak ju nedám zarámovať, musím nejako zakončiť, a ostáva mi na to len ten šijací stroj.
   Pááá

   Odstrániť
 14. Danka,
  vankúšiky sú nádhernéééééé, to bude radosti, to mi ver. :-)
  Ja som dnešok strávila prácou vonku, sadila som jedlý živý plot a zrušili sme časť okrasného trávnika, kde si budeme trošku s Kubinkom sadiť, tak ešte pracujem aj tam. Zatiaľ nevyšívam, včera som bola na injekcii do ruky a stále sa mi akosi trasie a bolí, tak možno zajtra.
  Ja som dnes čaj nestihla, ale večer bude z čerstvej žihľavy.
  Pa, pekný večer!
  A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti moc, Aďka!
   Z čoho je jedlý živý plot? Tak to si dobre urobila, že si pre Kubíka zrušila aj kus trávnika, lebo ak ho baví záhradka, treba to v ňom rozvíjať. Môj vnuk sa tiež od mala (už má 14) vŕta v zemi. Pred pár rokmi som chcela levanduľu takú ako má on a všetko mi poradil, kúpu, sadenie.... Keď prišiel k nám a videl, že som zasadila len jednu sadenicu, vysmial sa mi. Kúpil mi ich 6 a zasadil. Dva roky bola krásna , ale na tretiu zimu mi ju skosil mráz :-((((
   Žíhľava je teraz trendy, ideme na ňu aj my s mužom :-)))
   Pááá

   Odstrániť