sobota 30. apríla 2016

Výhľady

Hviezda je hotová a kto ju chce vidieť v plnej paráde, musí navštíviť Christmas Ornie Sal:Sobota sa nám vydarila. Počasie ukázalo, že máj je pred dverami. U nás svietilo slniečko už od rána. Mráz narobil cez týždeň šarapaty až-až, ale už nás, dúfam, trápiť nebude. 

S Lenkou sme si užili slnečných lúčov na vychádzke nad Istebným:

Cestou domov sme odbočili z hlavnej cesty. Nad Oravskou Porubou sme sa zastavili, aby sme sa kochali tamojšími výhľadmi:záhradkárska oblasť

A viete, čo sa mi dnes stalo? Zabudla som na čaj o piatej! Veru tak, pekný deň urobil svoje. Bolo už sedem, keď som si spomenula na čaj :-)))

Nech sa vám darí!
Daniela

29 komentárov:

 1. Beautiful photos!
  Suzi

  http://suzi7.blogspot.nl/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you very much!
   You have a nice blog!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Such great pictures of the mountains. A wonderful region where you live.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tie nádherné výhľady ti trošku závidím :-) Peknú nedeľu prajem!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Každému sa zdá, že je krajšie tam, kde nie je :-)
   Tie tvoje obdivujem ja!
   Pááá

   Odstrániť
 4. Danielko, tvoje výšivka je nádherná. Výhledy u vás jsou úžasné, krásně jste se s Lenkou prošly... a na čerstvém vzduchu! Předposlední fotka je taková bomba! U nás taky tento týden mráz dělal šarapaty - pěkné slovo. Myslím, že s přibývajícím teplým počasím budem zapomínat na čaj častěji, ale nevadí, hlavně, že o sobě víme!
  Měj se co nejlíp a papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, na predposlednej je Veľký Rozsutec. Bola som tam naposledy ako stredoškoláčka.
   Ja tiež mám rada vaše slovíčka, je dobré, že si rozumieme aj keď dané slovo samotné nepoznáme. U nás v telke je už málo filmov v češtine, to spôsobuje, že deti už češtinu neovládajú. Dúfam, že to nedôjde k tomu, že to bude cudzí jazyk :-((((
   Dnes už nebol taký krásny slnečný deň, dobre, že som si včerajší užila :-)
   Jarka, nech máte s mami pekný nový týždeň!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Výšivka je roztomilá - akoby v nej bol zachytený tiež nejaký pohľad na Oravu, podobne ako na týchto fotkách vyššie. Orava je krásna. Až je človeku ľúto, že si nemôže vybrať domov len podľa toho, kde sa mu páči, ale musel by zvažovať kopec ďalších pragmatických vecí. :) Milú nedeľu želám a skvelý budúci týždeň.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru tak, domček učupený pod lesom :-)))
   Ja si myslím, že všade je pekne, len to treba vidieť :-)
   A bývanie na Orave je na dnešnú dobu nevýhodné. Danka, je tu jedna jazykovka, ale veru nie je to žiadny biznis.
   Prajem ti pekný nový týždeň!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Danka,
  výšivka je krásna a fotky tiež.
  Páááá

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danielko, hvězda je nádherná! Ty jsi ale rychlík! A taky koukám,že máte v okolí nádhernou krajinu! To se to fotí, u nás tak leda výsypky po těžbě uhlí!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Libuška, veru sa ti nezdá, na horách je sneh. Minulý týždeň nám ho počasie doprialo až-až :-(((
   Máš pravdu, bez čoho sa zaobišli naši rodičia, mali by sme sa aj my. Ja sa toho držím zubami nechtami, ale v tejto dobe je to ťažké. Všade kopa lákadiel, reklám......Tak potom aj ja naletím :-)
   Krajina po ťažbe uhlia je asi smutná, nevidela som ju, ale viem si predstaviť. Orava je krásny kraj, len roboty je tu menej. Preto sú moje deti všetky preč. To, čo robia, tu by nenašli.
   Pááá

   Odstrániť
 8. Ahoj Dani, prečítala som si tvoje články, ktoré som zmeškala a veru som sa zas dozvedela kopec informácií :-) Mrzí ma že pán NB sa zberá do zaslúženého odpočinku a dúfam, že to nebude také horúce a ešte nejaký čas poslúži. Potešila si ma informáciou o jablčnom octe v kozmetike, skúsim ho ako bio peeling. Kvargle miluje môj manžel, ale vyháňam ho s nimi na dvor. Inak musí riadne vetrať, lebo ja im neholdujem. A čo sa výšivky a krásnych fotiek týka, to tu snáď ani nemusím písať. Krásne. Zas jedno pohodové nedeľné popoludnie s tebou. Ďakujem a prajem pekné dni bez snehu :-) Pa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Helenka, som rada, že si si prečítala všetky moje "prúpovídky". Takže si už doma a máš byt v novom šate! Teším sa, keď odfotíš a ukážeš. Ja veľmi rada sledujem rôzne bývania :-)))
   Na peeeling sa používajú ovocné kyseliny, ale kozmetička môže pracovať len s ich malou koncentráciou. Myslím, že len pár %. Tak si daj pozor! A po takom peeelingu nesmieš ísť v ten deň na slniečko!!! Je to dosť veľký zásah do pleti.
   Maj sa fajn!
   Pááá

   Odstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený autorom.

   Odstrániť
 9. Liebe Daniela,
  wundervolle Frühlingsbilder! Gestern war es bei uns endlich auch einmal schön mit viel Sonne - und heute schon wieder den ganzen Tag Regen :(
  Bin schon sehr neugierig wie der Stern von vorne aussieht :)) Werde gleich schauen gehen.
  Paaa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marion, es für uns getan hat. Gestern schön, sonnig. Heute, unter einer Wolke, trübe. Zum Glück nicht regnet immer noch!
   Stern auf dem Blog Weihnachten orni Sal gesehen. Dort schauen!
   Pááá

   Odstrániť
 10. Prekrásne oravské kopce, a tie jarné výhľady ... pekne si ich zdokumentovala ... Počasie nám cez víkend konečne prialo ... Výšivka je milá ...
  Danka, prajem pekný týždeň ... pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lauri, ozaj tu je krásne, ale mne sa páči aj u vás, a vlastne všade je pekne! A ešte keď to odfotíš ty, tak to je nádhera!!!
   U nás dnes bol už zamračený deň, nepršalo, ale bolo to už len-len.
   Pááá

   Odstrániť
 11. Odpovede
  1. Radka, ďakujem ti! Tak, ako ja tvoje :-)))
   Dnes som celé poobedie pozerala cyklistiku z Yorkshiru, krása!!!
   Pááá

   Odstrániť
 12. Liebe Daniela,
  oh jetzt bin ich aber neugierig da muss ich dann gleich mal schauen gehen wie dein Stern von vorne aussieht. Obwohl ein schöner Rücken kann ja auch entzücken..lach..Deine Frühlingsbilder sind herrlich erfrischend. Es wird aber auch Zeit das es schön wird.
  Grüß dich ganz herzlich
  Sandra

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Lovely embroidery, Daniela!!:) Love the picturesque photos !!

  OdpovedaťOdstrániť