piatok 17. júna 2016

Kocúrik Furio :-)

Dnes som si spravila na mojom stolíku poriadok s bavlnkami a pripravila som si bavlnky na nové vyšívanie:Miesto po našej Mačke dnes zaujal malý kocúrik, ktorému som dala meno Furio. Meno má po kocúrovi bloger priateľky Kaye z Austrálie. Ona miluje svojich dvoch kocúrov, ktorých volá Furio a Milo. Meno Milo som hneď musela vylúčiť, lebo môj manžel sa volá Milan a jeho súrodenci ho volajú Milko, čo je zdrobnelina od Milo. Teraz budem mať aj ja Furia a Mila :-)


Boro žiarlil a preto som ho zobrala aspoň na hodinu von. Na tejto lavičke, obklopená kvietkami, som relaxovala:čmeliak 

Kvietky zasadil Dušan, manželov kamarát, tiež včelár, je to pri jeho včelíne

Po návrate sa Boro s Furiom začali spoznávať, ale pre istotu sme ich ešte oddelili. Furiovi bude asi pár dní trvať, kým si zvykne na nový domov. Dúfam, že budú s Borom kamaráti a budú spolu spávať v Borovej búde :-)))

Môj čaj o piatej bol bylinkový. Mám ho už dlho, akosi som naň zabudla. Je to zmes: list maliny, verbena, petržlen, mäta, saturejka, slnečnica. Vraj v biokvalite:Nech sa vám darí!
Daniela

11 komentárov:

 1. Danielko, když jsem četla - kocúrik Furio - tak jsem musela hned přeskočit bavlnky a kouknout se na toho fešáka mladičkýho... je moc milý jako každé mládě ...hned bych se s ním pomuchlovala ... moc vám přeju hodně radosti z něj ... u vás se bude mít dobře... Boro si zvykne a budou kámoši.
  Opravdu na hezkém místě jsi relaxovala .. prostě příroda ☼
  Ten čaj to je zvláštní směs.. taková neočekávaná... ale věřím, že byl dobrý.
  Užij si volné dny v pohodě. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, mne tiež každé mláďa pripadá veľmi milé, ale nedotknem sa :-) Neviem, prečo mám z dotyku čosi nepredstavitelné, ale čo už, hlavná vec, že muž všetko môže a vie sa postarať. Dnes sa už pekne zoznamuje s novým domovom, Boro akoby sa ho bál :-)
   Ale hádam si zvyknú.
   A tá príroda je v podstate priamo v dedine, za obecným obchodom, len sa prejde malým mostíkom cez potok a si v raji :-)))
   Čaj bol dosť dobrý, ale pri mojom výbere sa naň rýchlo nedostane. Zistila som aj, že je vlastne po záruke :-( Ale je suchý, nemalo by mu nič byť, uvidím, kde skončí.
   Krásny deň sme mali, dúfam, že aj zajtra, tak si ho užime!
   Pááá

   Odstrániť
 2. È assolutamente adorabile
  Io ho una gatta di 17 anni Simba e una cagnolina di 6 anni Milly e non vanno d'accordo litigano sempre

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 17enne gatto - è veramente vecchio. Me è piaciuto il nostro cane e gatto erano grandi amici, e ho dormito insieme. Spero che con Furio Borom fa amicizia :-)
   Bella Domenica!
   Pááá

   Odstrániť
 3. Cute kitten!! It must be nice watching her play. Looking forward to see your new project:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Preeti, today we had a home theater :-)
   Furio romp, is played, but also crying, he is sad for mom :-(
   I hope you get used to a few days.
   Nice Sunday!
   Pááá

   Odstrániť
 4. Danka,
  som zvedavá, do čoho sa pustíš...
  Kocúrik je zlatý, mám rada mačky, ale doma ich mať nemusím :-) zato bulldogov by som mohla mať aj desať :-)
  Včerajší čajík som stihla presne o piatej a bol to ten z Paríža - zelený z ružovými lístkami.
  Prajem Ti peknú sobotu, pááá

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vidíš, akí sme my ľudia rôzni :-) Ja by som nemohla mať žiadne zviera, lebo by som sa nedokázala postarať oň. Ja sa napr. mačky ani nedokážem dotknúť. A veľkých psov tiež nemusím, pre mňa je vhodný pes len jazvečík, preto sme nikdy iných ani nemali :-)
   Takže sa ti aj teraz podarí stihnúť 5. hodinu, mne veru nie, buď som von, alebo si dám o 4 kafé a potom nemám hneď chuť na čaj, tak si dám až neskôr. Dnes presne tak, bola som pri Lenke, dali sme si kafé a vodu a teraz si pôjdem už urobiť čaj :-)
   Tak krásnu letnú nedeľu!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Dani ... kocúrik je prekrásny ... nech sa mu u vás páči a s Borom nech si rýchlo zvyknú na seba ... :) Ja zas nášho Filipa veľmi rada hladím ... vravím tomu terapia dotykom ... heho hladká srsť a pradenie na kolenách mi je veľmi príjemné ... Ale každý sme iní ... čo jeden rád, druhý nemusí ... :)
  pa pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Vyloudila jsi mi hned úsměv na tváří, kocourek je nádherný a já bych ho hned pomuchlovala. Určitě bude u vás spokojený, je mi to jasné!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Looking forward to your new cross stitching project Daniela :)
  The kitten Furio looks so cute!!

  OdpovedaťOdstrániť