streda 1. júna 2016

Slimáky

Jar v Paríži musela ustúpiť, lebo mám sklz na Christmas Ornie SAL. Už je prvého júna a ja som si nesplnila ešte ani májovú úlohu. Musím to napraviť a pár dní sa venovať sobom:Pokračovala som aj v šití tašky, ale stále nie som na konci:vnútorné vrecko na kľúče a peňaženku:-)Keď bol nedávno Maťko dva týždne doma, každý deň bol s Borom na prechádzke v prírode. Našiel veľkých slimákov a zaspomínal si na svoje detstvo. Slimáky mal veľmi rád a vždy ich doniesol  pár domov na dvor a chcel ich tam chovať. Samozrejme, že to nešlo tak jednoducho, ako si to predstavoval a slimáky mu vždy ušli. 

Po dlhých rokoch Maťko slimáky doniesol domov zas:

Na okne v kúpeľni mi to začína kvitnúť:
Dnes som sa trocha polepšila a môj "čaj o piatej" bol o šiestej :-)))

ovocný pečený


Nech sa vám darí!
Daniela

21 komentárov:

 1. Danka,
  som zvedavá na soby...
  Ale tá taška bude super, už sa teším na výsledok.
  My sme práve dnes s Kubkom rátali slimáky na prechádzke (a robíme to vždy po daždi), aj sa s nimi rozprávame, niektoré presunieme o kúsok ďalej a tak :-)
  Dnes som mala čaj až o 21.hod., skôr som nestihla.
  Pááá

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zdá sa, že slimáky sú u detí v kurze stále :-)
   Takže aj ty si dáš čaj aj tak neskoro! Ja chodím spať až po polnoci, tak si myslím, že o deviatej to mám ešte v norme.
   Nad taškou trocha dumám, chcem trocha zmeny.
   Pááá

   Odstrániť
 2. No super ... Dani, tá taška bude parádna ... šikulka si ... obdivujem ... :) To, čo Maťko robil so slimákmi, ja som robila so žabkami a žabami ... teda, bez rozdielu veľkosi ... Slimáky nemusím, žabky sa mi páčia do dnes ... :)
  Čaj som dnes pola pred siedmou, vonku na hojdačke, zelenýýýý ... :) Danka, maj sa dobre, pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A ešte k včerajšiemu komentáru ... napísala som, že ani sa mi nechce veriť, ako 46 rokov ubehlo ... teda, dobre som sa prerátala ... Vidno, že som to písala neskoro po polnoci ... :) Maturovala som v 75 roku ... takže je to 41 rokov :)))))))a narodila som sa v septembri 55 ... sme rovnako mladé ... :))))

   Odstrániť
  2. Mala som napísaný komentár, ktorý som však pred odoslaním zmazala. Pomyslela som si, že predsa Laura to musí vedieť lepšie ako ja :-) No presne som to nevedela, predpokladala som, že to bude ten istý rok, kedy som maturovala ja. Môj dátum bude zajtra.

   Odstrániť
  3. Tak Lauri, máloktorá žena si na veku pridá!!! Vidieť, že ti na tom nezáleží, nie je dôležité číslo, ale ako sa človek cíti. Tým nechcem povedať, že sa cítiš na viac, keď si si pridala :-)
   Ja som november 54, maturovala som v 74.
   Na tvojom včerajšom vankúšiku vidím, že si skúsenejšia krajčírka, máš všetko pekné a rovné, ja šijem len tak od buka do buka, po svojom. Možno by mi nezaškodilo absolvovať nejaký kurz, ale veru neviem o nejakom tu.
   Zdá sa, že s Danielkou AB sa poznáte, či? Len preto, že tušila tvoj vek :-)
   Pááá

   Odstrániť
  4. Nie, nepoznáme sa, len sme sa raz na tú tému už bavili :-)

   Odstrániť
 3. Good luck with getting your Christmas Ornies stitched - I know that you will do it easily, you are such a fast stitcher.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Just a pity that does not respect the deadline! In June I still May: - (((
   Pááá

   Odstrániť
 4. Wow sei bravissima con la macchina da cucire. Un supermercato italiano fa una raccolta punti per diversi premi e io vorrei riuscire a prendere una Necchi. Una bella macchina da cucire. Speriamo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, slimáky ani nemusím, ale moooc se mi líbí ty tvoje tašky, s jakou precizností je šiješ, to fakt nemá chybu a co takša to originál!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Libuška, moc ti ďakujem! Ale ja teda šijem dosť nepresne, aj táto taška mi vyšla a viac cm dlhšia, ako tá, podľa ktorej som ju šila, zle meriam :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 6. Danielko, s těmi slimáky jsi mi pobavila...Maťko by si jich od nás mohl odnést... jak zaprší a ještě vlhké kouty zahrady do toho ... máme ty samé velké i maličké s pruhovaným domečkem ... to by měl chovnou stanici ... těm našim se zase od nás nechce ..
  Na tašku i sobíka jsem zvědavá..
  Musím ti říct, že obdivuju tvoji fialku.. taková pěkná šťavnatá i s poupaty ... té mojí se moc nedaří...
  Momentálně se ozývám z Dračí studně.. moc mi chutná.
  Měj se fajn !! Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. U nás sa nikdy nič vo dvore nepestovalo, tak slimáky nemali čo zhrýzať, radšej odišli :-)
   A fialka je fakt veľmi zdravá, listy sú hrubé a pekne zelené, konečne som sa dočkala aj kvietkov, už sa na ne teším :-)
   Dračia studňa patrí medzi najkvalitnejšie a najjemnejšie zelené čaje, tiež ju rada popíjam :-)
   Ja som mala dnes niečo nové.
   Maj sa čo najlepšie, ako sa dá!
   Pááá

   Odstrániť
 7. Liebe Daniela,
  Ein wunderschönes gesticktes Bild !!! Ich denke es ist der Süden Frankreichs mit seinen herrlichen Lavendelfeldern . Ich wünsche Dir ein sonniges Wochenende. Liebe Grüße von Carmen

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Carmen, danke! Ja, Lavendelfelder Ich mag, aber ich habe sie nie wirklich gesehen :-(
   Pááá

   Odstrániť
 8. Už jsem moc zvědavá na dokončenou tašku, už teď vím, že bude pěkná. Slimáky na zahradě také nemusím, minulý týden jsem je nachytala, jak mi žerou petržel, asi také chtějí být zdraví. Bohužel ale dokáží toho poničit celkem dost ☺☺☺

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pre pestovateľov zeleniny sú slimáky pohromou, ale u nás sa nikdy nič nepestovalo. Tento rok som prvý raz zasiala mrkvu a petržlen, som zvedavá, či z toho niečo bude :-)
   Taška je hotová, ale musím ísť kúpiť šnúrku, tak až zajtra sa s ňou pochválim :-)
   Pááá

   Odstrániť
 9. Pretty fabric for your bag, I like the lining too.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tá taška vyzerá zaujímavo, som zvedavá na výsledok :) Kvietky máš tiež pekné, aj mne začína konečne kvitnúť aspoň jedna z tých 10 fialiek čo mám :( nejako sa im u mňa na okne nepáči alebo čo...

  OdpovedaťOdstrániť