sobota 12. novembra 2016

Tučnolist

Ďakujem vám za krásne komentáre! Potešili a ohriali moju dušičku :-)

Začala som si plniť novembrovú úlohu na Christmas Ornie SAL. Je ňou vyšívaný vianočný stromček. Zatiaľ ho nevidieť, ale bude aj ten :-)Vo štvrtok som si kúpila mini tučnolist (Crassula ovata). No, nekúp, keď stojí len 99 centov :-)
Keď som s ním prišla domov, zistila som, že ho nemám do čoho dať. Dnes som sa nad ním zamyslela. V obchode taký malý črepník nekúpim, musím niečo vymyslieť. A vymýšľala som na etapy. Našla som malý pohár z pomazánky, ktorý sa veľkosťou hodil, ale nepáčil sa mi:Rozmýšľala som teda ďalej a vymyslela som toto:


Vybrala som túto farebnú kombináciu, i keď k jesennej atmosfére sa nehodí.  Ide už zima :-))))


Na obed som zapiekla zemiaky so zeleninou - brokolica, karfiol, cuketa paprika, cibuľa, paradajka, soľ, korenie, rasca, pred koncom zaliať -  v smotane rozmiešané 4 vajcia - a dopiecť:

Čaj som mala o niečo neskôr. Urobila som si zelený, japonskú banchu:

Nech sa vám darí!
Daniela

7 komentárov:

 1. Как ты отлично придумала с этой баночкой! Сразу ярко и весело стало!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pekne si ho vystrojila do zimy ... a veľmi sa mi páči dozdobenie mašličkou a čímsi ... neviem to pomenovať ... :)))) Tučnoslist je veľmi vďačná rastlinka, nech sa mu u teba darí ... a z tej zeleniny by som si hneď naložila ... parádna je ... Dani pa, pozdravujem ... L.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dani, pěkně si zdobíš. A zapečené brambory mám také ráda. M.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, ten tučnolist máme přes třicet let a druhý asi sedm... je to takový nezmar ... jenom nepřelít, zvlášť v zimě.. ale to určitě víš... kabátek si mu udělala hezký ... tvůj oběd vypadá děsně lákavě .. budu muset udělat .. ty jsi měla banchu a já senchu ..
  Měj se krásně.. papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, ty jsi ale studnice nápadů! Jeden lepší, než druhý! Super! Jak oběd, tak kytička.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Danielka, super si to vymyslela, ten kabatik je perfektny...krasne si to dozdobila :-) A zapecene zemiaky so zeleninkou...mnam, vyzera to vyborne :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danka, ty si ale výmyselníčka...parádne si to urobila a aj to papaníčko vyzerá super.

  OdpovedaťOdstrániť