streda 14. decembra 2016

Plstené obrázky

Za všetky komentáre vám z celého srdca ďakujem! Je ich toľko, že odpovedať na ne by mi zabralo dnes naozaj veľa času. A ten mi akosi stále chýba :-(((

Ešte z minulého roka mám vyšitý malý obrázok dvoch snehuliakov v družnej debate. Je to opäť výšivka z Christmas Ornie SAL . Dnes je z výšivky už malé vrecúško:
Včera som na prezentácii ľudových tvorcov fotila len málo. S Evkou sme našli na kubínskej akcii niečo, čo bolo pre nás nové a obom sa aj zapáčilo. Staršia pani niekde od Banskej Bystrice (nechcela mi povedať viac) robí zaujímavé obrázky z psti. Nás jej tvorba zaujala vďaka nevšednému materiálu a aj témou. Obrázky vraj zobrazujú jej detstvo. Pri tvorbe sa dostáva do minulosti a svoje spomienky pretlmočí do obrazov:


A tu má pani rôznofarebnú plsť. Postup pri práci mi aj ukázala. Plsť sa vpicháva špeciálnou ihlou na konci rozdvojenou priamo do podkladu.  Nezdalo sa mi to nič zložité, ide iba o to, aby mal človek predstavivosť a dokázal preniesť myslený obraz do reality. Povedala mi, že pre ňu je to, akoby maľovala. A to ja teda neviem :-(Môj čaj mal dnes hodinové oneskorenie:


oolong


Nech sa vám darí!
Daniela

8 komentárov:

 1. Lovely snowmen and gorgeous art work.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Lovely bag again:) You have got tea from so many countries and cups too. May be you can put a picture of all the teas from different places/flavour and cups corresponding to that

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danielka, družná debata snehuliakov je spečatená skvelým vrecúškom ... šiješ ich moc pekne. Plstené veci by som robiť nemohla...až ma striasa keď sa na to pozerám :) ja ani cukrovú vatu preto nejem a keď sa mám chytiť normálnej vaty musím sa 3x nadýchnuť lebo keď ju chytím aaaa brrrr...ani myslieť na to nemôžem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Мешочек с вышивкой получился волшебным! Мне очень понравился! И картины из войлока тоже очень красивые и оригинальные!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Toujours bien occupé chére Daniela,vos pochons sont superbe
  Amicalement

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Danielko, Tvoje výšivky a pytlíčky jsou nej ! Hezky si umíš dekoraci připravit, opravdu. Ten plstěný materiál je zajímavý, taky to určitě chce zručnost.
  Těším se na zítra, hezký pátek ti přeju. Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pytlíček s vyšívanými sněhuláky je krásný dárek, s jehlou to umíš moc krásně ☺ Plstěné obrázky mě zaujaly, ale to už bude hodně složitá práce. Krásný advent přeju ☺☺☺

  OdpovedaťOdstrániť