pondelok 8. mája 2017

Ozdobná jabloň

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Na rozkvitnutej lúke stojí fešák, určite viete, aký:


Pribudol mi aj tmavomodrý vechtík:
Vlani robili zmeny v okolí kostola. Zrušili chátrajúce oplotenie a bráničku a tiež dve lavičky, na ktorých aj tak nik nesedával. Pred kostolom sa tak vytvoril voľný priestor, ktorému niečo chýbalo. Vyriešili to vysadením stromčeka, vraj to je ozdobná jabloň. Minule som si všimla, že stromček má veľa pukov. Z kuchyne ho pozorujem a pozrite sa na už rozkvitnutú krásu:

Predpoveď počasia hovorí o ochladení, dokonca aj o nočných mrazoch. Dúfam, že to bude len planý poplach a rozkvitnuté ovocné stromy na Orave nezamrznú. To by som v jeseni mohla ukázať plody ozdobnej jablone :-)

Dnes som si urobila čaj, ktorý som dostala ako darček v balíku z čajového internetového obchodu, kde mi Jurko objednal náradie na matchu. Myslela som si, že to je čaj vo vrecúšku, ale prekvapil ma - bol to kvalitný sypaný zelený čaj:


v šálke na kávu je čaj :-)


Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

10 komentárov:

 1. Danka,
  výšivka Ti pekne pribúda, žeby to bol kohútik???
  Aj vechtíky sú milé, škoda aj používať na tento účel...
  Veru, aj u nás hlásia v noci mrazy, tak sme kúpené sadenice dali dnu, aby nezamrzli, bola by to škoda. Snáď je to len planý poplach meteorológov.
  Ja som si dnes dala čajík rooibos s jahodami, bol výborný.
  Pááá

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Даниэла, у тебя всегда тепло и уютно, красиво и жизнерадостно! Спасибо за весеннее настроение и красивые снимки! Привет, Весна!:-)))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. How lovely to see the blossom, Daniela. Gorgecous colours on the dishcloths, too.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tá jabloň je ozaj až tak akoby étericky krásna. :) Hodí sa ku kostolu. Dúfam, že sa zapáči aj Kukučínovi (viem, že tam niekde jeho socha zádumčivo hľadí na Jasenovú). :) Trochu ma rozosmialo, ako takmer všetci tie vechtíky chceme ušetriť ich roly. Su fakt veselo- farebné. Lúka na výšivke krásne rozkvitla. A čaj je ako na benátskom karnevale - v maske Lady kávy. :) pa

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj Danka, štrikované vechtíky pekná a praktická dekorácia do kuchyne. Fajn nápad.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Dani, také bych použila vechtíky ( krásné slůvko) jako ( prostírání) podložky pod čajové hrnečky. Na mytí je jich opravdu škoda.
  A ještě k receptu na bylinkový provensálský chléb od Helenky - místo kukuřičné mouky jsem už použila i obyčejnou hladkou mouku a jde to také. Marie

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásné fotky před kostelem...tady se pěkně ochladilo, i když slunce svitem klame...Hezký den Milada

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Is it just salt in the fermented vegetables recipe? No vinegar? I want to try it.
  Gorgeous cross stitching and lovely knitting. Apple blossoms are just the prettiest.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Asi tuším co to bude za fešáka, má pěkný drápy a ostruhy .. fotky s jablůňkou máš naprosto úúúžasné ... v noci má být na nule, už včera jsem hortenzii přikryla, nedávno ji šlehl mrazík ... ten sypaný čaj v sáčku jsem ještě neviděla, šikovná věc .. já měla citronový se zázvorem ...
  Danielko papa ..

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Nevím proč,ale ten sypaný čaj mi tady zavoněl..že by už šly poslat vůně po internetu?? :-D Vechtíky jsou krásné a jak radí paní Marie,na mytí je jich škoda.
  A vyšíváš nějakou slepičí potvůrku v jarním kytí...už se rýsuje,že bude hezká.
  Děkuji za hezké komentáře na mém blogu a jsem ráda,že se ti moje šití líbí.
  Ahoj hezký den přeji
  Dáša

  OdpovedaťOdstrániť