piatok 26. mája 2017

Vôňa orgovánu

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Nemyslite si, že som kohútika pripravila o hlavu, zajtra ju bude mať :-)Ďalši vechtík do zbierky:Keď fúkne jemný vánok spoza kostola, do nášho dvora vôjde opojná vôňa orgovánu. Popri ceste ho vysadili susedia a aj sa oň starajú. Ja sa už ním len kochám :-)

Orgován je v dvoch fialových odtieňoch a jeden biely:
tento je ten svetlejší


Na prechádzku som išla dnes neskoro. Až po večerných správach. Zas ma vytiahla von krásna podvečerná obloha, tej neodolám :-)


to vpravo sa u nás volá máj, kedysi ho stavali na celý mesiac máj mládenci dievkam súcim na vydaj,
dnes otcovia svojim dcéram :-)Na prechádzke som sa stretla s Darinkou. Kedysi, keď sme mali malé deti, sme bývali spolu  častejšie. Teraz prejde aj niekoľko mesiacov a my sa nestretneme. Pridala sa ku mne, prechádzali sme sa po dedine, rozprávali sme sa, Boro behal popri nás, prišla aj tma, noc, našťastie som bola dobre naobliekaná, domov som prišla až o 22:30 h :-))))

Čaj som mala zas k posledným kilometrom dnešnej etapy Gira:Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

7 komentárov:

 1. Tak toto by som chcela raz skúsiť ... anglický čierny čaj s mliekom ... vraj to je veľmi dobré ... A pritom stačí tak málo ... zájsť do čajovne a čierny čaj si kúpiť ... :))))
  Orgován a jeho vôňu mám veľmi rada ... Na dolniakoch, popri železničnej trati je vysadených množstvo kríkov orgovánu ... či už v dedinách, ale aj mimo nich ... veru som závidela ... u nás je orgovánu málo ...
  Dani, prajem pekný víkend ... pa pa L.  OdpovedaťOdstrániť
 2. Liebe Daniela,
  herrliche Farben hat der Kreuzstichhahn ! Den Duft des Flieders liebe ich , fast kann ich ihn erahnen . Ich wünsche Dir ein schönes Wochenende, danke für Deinen Besuch bei mir. Liebe Grüße von Carmen

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásnu prechádzku si mala a aj spoločnosť, je príjemné prechádzať sa vo dvojici. Myslím si, že dnes bude kohútik celý a možno ďalší vechtík k tomu.
  Orgován a jeho vôňu mám tiež rada. Uži si dnešný deň, teším sa na ďalší príspevok. Ana

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Milujem orgován, u nás už odkvitol. Dokonca mi tento rok krásne zakvitol i ten, čo som sadila minulý rok :-)
  Verím, že si mala príjemnú prechádzku v spoločnosti milej kamarátky...
  Ja som si včera dala bazový čaj s bazovým medom. Čierny čaj s mliekom mám rada, chutí mi pravý anglický.
  Pekný víkend, pá

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, orgován - šeřík, tak to je úžasná vůně. Máme keř u plotu a hlídám celý leta odnože, které pouští všude okolo v trávě. Je to nezmar. Je fajn, že jste si s kamarádkou popovídaly, to je třeba. Tvoje fotky oblohy - toho se člověk nenasytí, viď. U bráchy ve Velimi mají dnes Máje - děvčata mají venku májky - chodí muzika, hraje se, zpívá, tancuje, něco na zub taky je. Vše probíhá až do noci.
  Děkuji za mail, hezkou neděli ti přeju. Papa J.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Milujem vôňu orgovanu...:) u nás sú už dávno odkvitnute tak aspoň ry si ich uži :) pá Z.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Čaj s mliekom som ešte nepila...nejako sa toho bojím, možno raz...orgován je tiež krásny a voňavý krík, u nás už odkvitol, zdá sa mi, že nejako rýchlo ani do vázy som si ho nestihla dať...pá

  OdpovedaťOdstrániť