streda 29. novembra 2017

Vankúš č. 32

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku! Dozvedela som sa zaujímavú vec. V okolí Prievidze, odkiaľ je Laura, priraďujú názvy hokerlík a stolček presne opačne, ako my na Orave. A to sme relatívne blízko seba :-) 

Zatiaľ nemám vybratú novú výšivku, ale vyberám si zas len niečo malé. Do väčších projektov sa nechcem púšťať, pretože s časom to stále nemám tak, ako by si taký projekt vyžadoval. Mám pred sebou ešte šitie niekoľkých vianočných vecičiek. Jednu z nich som dnes urobila. Výšivku mám hotovú dávno. Je to dizajn od tureckej priateľky Nurdan, skvelej to dizajnérky. Vznikol tak už 32. vankúš:

rozmer vankúša je 65×45 cmPo piatej som si urobila čaj z ďalšej malej škatuľky. Dávam do nich väčšinou len zostatky čajov a nepíšem si ich názov. Musím to napraviť. Teraz viem len podľa vzhľadu, že ide o zelený čaj. Ale škatuľka je krásna :-)


Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

9 komentárov:

 1. Ahoj Danielka,tak tento polštářek se ti mimořádně vyvedl.Líbí se mi.Ale je otázka.Co se mi od tebe nelíbí?? :-D Přeji ti hezké předvánoční tvořivé dny.
  Daška

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherný vankúšik, dokonale farebne zladené. A k tomu sivéme kresielku to veľmi pristane.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Сказочная, красивая, праздничная рождественская подушечка! Очень красивая вышивка! Даниэла, уютно и красиво у тебя дома! :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danka,
  vankúšik sa Ti vydaril, krásna výšivka i látka.
  Páči sa mi v pozadí tá lampa, je krásna...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vankúšik je krásný ... líbí se mi zákoutí s oknem .. máš samé krásné věcičky i plechovčičku s hrnkem.. mák je kouzelný .. já si teď dala Earl Grey, pomeranč, kardamon, med .. aby se bacily vyděsily...
  Hezký večer přeji. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Pěkně vydařený kousek. Hezká výšivka i doplňková látka. M.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ... krásný polštářek a sluší mu to všude. Jinak u nás na Jižní Moravě říkáme "štokrle" :-) Pohodové dny Miluška

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Vankúš som už obdivovala, je krásny aj škatuľka je pekná...

  OdpovedaťOdstrániť