streda 20. decembra 2017

Obšívam :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Mám dokončené:Kto chce vidieť lícnu stranu, pozrite si na Christmas Ornie SAL.

Dnes obšívam. Najskôr posteľné prestieradlo, po našom plachtu. Potrebujem obyčajné prestieradlo bez gumičky, ale také som v obchode nedostala. Predavačka mi poradila kúpu bielej bavlnenej látky so šírkou 240 cm, čo mi bude stačiť na dĺžku a kúpim šírku prestieradla. Dve strany som obšila a mám klasiku na starú posteľ :-)V novej kuchyni mi chýbalo rádio. Nebolo ho kde dať. Navrhla som použiť starý detský stolík. Manžel ho v lete zachránil pred vyhodením a dobre urobil. Zrenovujeme, ale keďže je už zima, počká si na to do leta. Na ošúchaný stolík som ušila dlhší obrus:Do kredenca som kúpila krajku. Viem, vlastnoručne háčkovaná by bola oveľa krajšia, ale to ja nedokážem :-(
Vrecúška s bylinkami stále čakajú na poličku. Tú budeme riešiť až v novom roku.
 jednu chcem aj na stenu vedľa kredenca, ktorá "zíva" prázdnotou :-)

Dnes som varila a po druhý raz som robila kapustičky pak choi, ale je to len pre mňa, manželovi to chutí ako psovi tráva :-)
Dnešný čaj:


zelený


Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

3 komentáre:

 1. Danielka, opäť chválim. Výšivka, pozrela som si ju aj z lícnej strany, je krásna.Veľmi sa mi páči aj retro rádio a keramická nádobka na čaj. A pekne si to doma zútuĺňuješ.Z chuti som sa zasmiala nad hláškou, že kapustičky chutia manželovi ako psovi tráva...no chlapi, čo už s nimi :-).

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielko, krásně zdobíš vaše bydlení .. je to nádhera ... kredenc je kouzelný.. kafemlýnek mi připomíná náš..
  Klidný pátek ti přeji. Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. I love the lace you've used in your cupboard, Daniela! And I want to wish you and your family a very Happy Christmas!

  OdpovedaťOdstrániť