streda 28. marca 2018

Pele-mele :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Začala som s výšivkou na Christmas Ornie SAL, takže ukážem len rub:Otvorila som veľký kufor s vlnou. Už sa mi to tam trocha preriedilo, výber je obmedzený. 100 g značky Crilon za 26 Kčs, 2 × 100 g značky Crilan po 28 Kčs, ešte v pradienkach. Zmotala som ich:
Vybrala som aj 50 g klbká značky Gloria po 18,50 Kčs v čiernej a vojenskej zelenej farbe, tiež klbko neznámej značky v svetlo oranžovej farbe:

všetky majú vyše 30 rokov :-)Bola som si prikúpiť nejakú svetlú farbu približne rovnakej hrúbky a predstavte si, že Gloria sa stále vyrába :-)Pokúsila som sa ich farebne zoradiť:

možno zajtra niečo začnem štrikovať :-)

Kúpila som si kvietok - lomikameň. Len za 1,59 €, no nekúp to :-)
cyklámen mi robí radosť už 3 týždneAj kaktus vianočno-veľkonočný je v plnej kráse:

v pozadí dva z mojich obrázkov, stále ich nemám na stenách :-(


Dokonca aj bazalke sa darí:


vajíčka, biela reďkovka, listy bazalky


Nakoniec čaj:


čierny Assam


Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela!

8 komentárov:

 1. Milý večer. Kvietky sú nádherné, lomikameň vidím asi prvýkrát. Perfektné meno pre kvet, čo zrejme rastie v štrbinách skál. Ukážem aj dcérke. Možno je aj kvet lomidrevo.:) Veselý švih do ihlíc želám - nech upletú zase nejakú nádheru. :) Ja som uplietla nákrčník plyšovému mackovi do škôlky, vraj mu ešte bola zima.;) Ozaj a konečne som našla a používam (na základe dávnejšieho príspevku)olej z granátového jablka. A fakt sa mi zdá, že pleť sa z neho ozaj teší. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Žasnem nad krásou cyklámenu ... ale aj lomikameň je pekný, videla som tieto jemnučké kvietky v skalkách, nevedela som jeho meno ... Som zvedavá, čo vytvoríš z farebných klbiek ... :) Pekne im to spolu ladí ...
  papa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lomikámen si pak vysaďte ven, je to většinou trvalka, mám ho na skalce v různých barvách už mnoho roků. I cyklámen je škoda vyhazovat, taky se dá pěstovat do dalších let, ale péče je už trošku náročnější pro "nezahradníka".ps. I já mám po babičce dva kufry starých vln a látek, dokonce krajku, která by dnes stála strašlivé peníze a pravý modrotisk. Když jsem ale chtěla po švadleně, ať mi z něj ušije šaty, řekla mi, že je té látky škoda...😂 Lenka ps1. Vždy se těším na komentáře vaší Kumari. Ona je pokaždé tak optimistická, je to moc milé.❤🌸

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Promiňte, ...Danky Kumari, tablet mi to jméno smazal...😊

   Odstrániť
 4. Jsem v období, když jdeme z bytu do bytu a nevěřila bych kolik dávných klubíček se u mne nalézá, takže milá Danielko budu vytahovat postupně své poklady taky a tvořit, prvně asi začnu přehozem přes postel a pak se uvidí co dál.Kytičky jsou nádherné ,bšechny kromě Lomikámenu znám, ten vidím prvně, nádhera.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Upside down embroidery and then upside down chair! what's happening, Daniela? :D
  Love the flowers, so beautiful! And the embroidered frames in the background are looking great too:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Dani,
  kvietky máš nádherné, ten kaktus je vianočný, jarný má jemnejšie lístky :-) Aj ten môj zimný stále kvitne.
  Aj bazalka je krásna, aj ja som si dnes jednu musela kúpiť :-)
  Aké poklady si našla, som zvedavá, čo z nich uštrikuješ. Tá nová vlna sa k nim krásne ladí.
  Páá

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danielko, připomněla jsi mi jak jsme s mami sedávali - já držela vlnu a ona ji smotávala do klubka. Zítra má 89 let, tak se u ní sejdem. Cyklámen (my mu říkáme brambořík) je přenádherná kytička - vybrala sis krásnou barvu. Je jich teď v obchodech plno. Vidíš, zrovna dnes k večeři chci použít bazalku, mám ji moc ráda. Asi to budou těstoviny se zeleninou a bazalkou, uvidím. Já jsem dnes koupila krásné macešky - měli všechny možné barevné kombinace - srdce plesalo. Už to vypadá v obchodech opravdu na jaro. Tady je ale poměrně zima a fouká ledový vítr. V noci prý bude -3. Ale kdo si počká, ten se dočká!
  Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť