nedeľa 6. mája 2018

Zochovci v Jasenovej

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Viac som štrikovala:a vyšívala len veľmi málo:Piekla som buchty plnené zmesou tvarohu a slivkového lekváru:vidíte, ako ešte podkysli?

patrilo by ich posypať cukrom, ale to ja nemôžem, lebo by som ich nemohla dať do úst :-)


Prvými farármi v cirkevnom zbore ECAV boli traja Zochovci. Ten prvý bol otec a po ňom jeho dvaja synovia:

Našla som časť rodokmeňa Zochovej rodiny, môžete si pozrieť TU. Keď prejdete na stránke až dole, môžete si prečítať životopis otca Ctiboha.

O synovi Cyrilovi si prečítate TU.

O ďalšom synovi Pavlovi som našla najviac, môžete si prečítať TU.

Bude pokračovanie :-)

Píšem predobedom, pretože včera som nestihla. Bola som na čaji pri Katke:

hodiny z farmaceutického priemyslu, Katka je lekárka :-)
 Katka má vlastnú zmes byliniek, čaj z nej je výborný,
všakovaké koláčiky sú svadobné, svadba bola v jej susedstve :-)

Dobre sme sa spolu vyrozprávali :-) 

Domov som prišla rovno na hokej. K víťazstvu našim chýbalo len 9 sekúnd. Bohužiaľ, neudržali to a nakoniec prehrali. Ale uznávam, naši bratia boli lepší a vyhrali zaslúžene :-)


Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela!4 komentáre:

 1. Dani, pletení i pečení Ti jde pěkně od ruky. Zajímavé počtení o rodině farářů Zochů. M.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jsi hodná, že chválíš i "naše", ale dnes to určitě nedají. Jinak buchty vypadají a asi i chutnaly výborně. Já dělala na tu naši oslavu svatební koláčky a taky byly mňam.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj Danko, máš tady tolik témat, že musím postupně:
  buchty vypadají náramně, já jsem podobné pekla v sobotu. U nás se tomu říká Honzovy buchty a kladou se (já dávám pečicí papír) těsně vedle sebe do hlubokého plechu, boky se pomastí máslem, aby se neslepily a když nakynou, je toho plný plech. Udělat náplň ze smíchaných surovin mě nenapadlo, dělám část s tvarohem a část se švestkovými povidly. ...
  Přečetla jsem si o rodině Zochovců, hlavně mě zaujalo, že v této církvi se farář může ženit a mít rodinu. Považuji to za přirozené a tak by to mělo být. A hlavně Pavel měl dětí požehnaně. Ještě se zkusím dopátrat, jestli i v sousedních vesnicích jsou evangelické kostely. ...
  A hokej? Už několik let to téměř vůbec nesleduji. Kdysi jsem se dívala, ale už mě to nebaví, hlavně si přečtu výsledek. Po pravdě nemám moc ráda zápas našich a slovenských hokejistů, zažila jsem společný stát. Přečetla jsem si o průběhu zápasu, když jsi psala, že 10 sekund před koncem bylo skóre jiné. Tady mě těší, že naši hokejisté dovedou v takové situaci zvrátit výsledek. Ale že to bylo na úkor Slovenska - radost nemám. Tohle by měli ukázat s Kanadou nebo Švédskem, ale jak vidno dneska, asi své hokejové štěstí už vyčerpali.
  Měj se hezky. Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielka, stíhaš toho neúrekom. Buchty sú ako z rozprávky :-). So záujmom somn si prečítala aj niečo o Zochovcoch. Mám veľmi rada takéto historické návraty do minulosti...

  OdpovedaťOdstrániť