utorok 26. júna 2018

Nikto ho nesadil, sám si on rastie :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

A už som tu s novou výšivkou:
Pomáham si ľudovou pesničkou, len ženský rod som zmenila na mužský. Čo to nik nezasadil a predsa si rastie? Tak sa na to pozrime:
Pri potoku, hneď za vodníkom Čľupkom nám vyrástol kôpor. Dnes som si z neho odtrhla na kôprovú omáčku:Pri kôpre rastú drobné kvietky. Aj z nich som si doniesla domov:

Pár metrov od kôpra rastú tekvice a cukety. Tie som zasadila ja :-)

zatiaľ mi nekvitnú :-(


Môj dnešný čaj bol turecký jablkový:

Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela!

6 komentárov:

 1. Danka,
  teším sa na novú výšivku.
  Aj ja občas varím kôprovku a k tomu mäso a domácu knedľu, ale moji chlapi veľmi nie sú na kôpor :-) Ale kedysi rástol všade, dnes ani nie...
  Tuším si popíjala čajík odomňa, ja mám opäť levanduľový.
  Páá

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kôpor sa ti vysemenil mimo záhradky ... asi je mu lepšie pri tekviciach ... :) A tá rastlinka s bielymi kvietkami je burina ... mám jej plnú záhradu, žltnica maloúborová (Galinsoga parviflora) Je to zákerná rastlinka, invazívna, citujem z jedného článku : Jedná se o velice problematickou plevelnou rostlinu. Je sice citlivá na mechanické zásahy, ale její nebezpečí spočívá v téměř nepřetržitém vzcházení při dostatku vláhy.
  Okienko máš pekne nazdobené, na novú výšivku som už zvedavá ... Dani paa L.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. kôpor je veľký beťár :) keď som ho minulý rok sadila nevyšiel...tento rok som ho nesadila a mam ho plnú záhradu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Niekedy je to s tou prírodou naozaj zaujímavé...keď chceš aby vyrástlo, nevyrastie a odrazu sa kdesi-čosi samo naseje. A máš kôpor bez roboty :-).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, výšivka začíná pěkně … je fajn, že si můžeš pro kopr jen tak dojít .. nám se vysemeňuje po zahradě každý rok … jeden rok málem nebyl .. letos ovšem je ho plno. Ten plevel je ve vázičce hezký .. ale jak píše Laura je to zákeřná rostlinka taky ji máme, i když znám úpornější plevely, ani nevím názvy.
  Já teď popíjím pomeranč s brusinkami. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Kôprovú omáčku máme radi a kôpor v lete využívam do kyslých polievok a zamrazujem si ho na zimu...rastie tiež tak nekontrolovateľne, jeden rok je ho plná záhrada a ďašľí rok len kde-tu...ahoj

  OdpovedaťOdstrániť