štvrtok 9. marca 2017

Reďkev čierna

Vitajte u mňa!

Dnes som štrikovala a háčkovala, vyšívanie odpočívalo. Ukončila som červenú dečku na ešte neexistujúci stôl.  Ale o terajšie využitie sa nemusí báť, vystrieda tú nedávno upletenú žltú na okne. 

Obháčkovala som ju bielou vlnou stĺpikom s nahodeným očkom. Šnúrka je pletená z troch očiek tak, aby vytvárali valček, Je to jednoduché, ak niekto bude mať záujem, poskytnem návod :-)


Do školy som išla pred deviatou a takto to u nás vyzeralo:Bŕŕŕŕ, už sa mi to nepáči! Chcem jarné slniečko a zelenú trávu :-)

Na internete som pred pár dňami čítala o zdravej čiernej reďkovke. Dá sa o nej vygoogliť toho veľmi veľa, skúste! 

Včera som ju videla v obchode a tak som si ju kúpila. Bola som zvedavá na ňu. Nuž, sama sa jesť nedá, je dosť ostrá. Tak som si k nej urobila večeru:
rozkrojiť na dve časti
v tejto kombinácii mi veľmi chutila :-)

Manželovi sa včera stala nehoda - zlomil sa mu zubný mostík a tak má problém s jedením. Zo zvyšku reďkovky zajtra niečo vymyslím tak, aby nemusel hrýsť :-)

Nakoniec ešte môj čaj - Hawaii cocktail - čierny s nádhernou vôňou, ktorá pripomína Vianoce :-)


Ďakujem vám, že ste sa aj dnes zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

7 komentárov:

 1. Забавно, заварочный чайник с казахским рисунком. Он с советских времён сохранился и какие вам попал? В моём детстве в Казахстане такие же были:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Lovely blanket, Daniela!! :) Stay warm.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No teda, na Orave vás zase pocukrovalo! To preto sa tam zdajú ľudia milší ako tu. Sladko tam je, u vás vlastne zrejme medovo.:) Dečka bude určite dotvárať príjemnú hrejivú (takú tú od srdca) atmosféru, keď bude na stole. Už som zvedavá, keď bude. :) Mily dník. Ja všade pchám bielu reďkovku teraz, minule aj do placiek. Akože experiment to bol. :) Syn je vo veku, ze zje aj experimenty, ked je hladný. :) papa

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danka,
  krásnu dečku si vyrobila, som na ňu zvedavá v akcii :-)
  Veľmi sa mi páči aj šálka s podšálkou, nádhera, to máš celú sadu alebo len jeden kus? Čajík z nej musel chutiť vynikajúco.
  Aj ja mám rada čiernu reďkovku pre jej štipľavú chuť, ale najradšej mám stále feferónky :-)
  Páááá

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jééé, tak takovou zimu už nechci. U nás dneska také není pěkně, sníh ale nepadal ☺
  Černou ředkev jsem viděla na trhu zrovna dneska. ale neumím ji zpracovat, pro mne naprosto neznámá ☺☺☺

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jééj, Danka, koľko snehu u vás! A to ja som vysiala reďkovku do pareniska už. U nás nič, ale vetrisko riadny. Uvidíme, či z nej niečo bude. Ahoj D. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Dani kedy ty to stíhaš? Veď urobiť takú dečku to chce tiež času...čiernu reťku ja nemám rada asi pre jej nie príjemnú "voňu" :) ale to že je zdravá niet pochýb. Maj sa dobre

  OdpovedaťOdstrániť