nedeľa 23. júla 2017

Pred a po búrke

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Blížim sa k cieľu:Ale nešlo to ľahko, musela som párať. Jedna nitka sem, jedna nitka tam, ale pri vyšívaní je každá nitka dôležitá:Posledné dni sú horúce. Oblohou sa niekoľkokrát denne preženú ťažké mračná, ale búrka z nich nie je. Až dnes. Najskôr silný vietor, tma a potom blýskanie a hrmenie, dážď. Našťastie, netrvalo to dlho.

Vyskúšala som studenú kávu. Nepíšem ľadovú, lebo ľad som si do nej nedala. V obchode ju mali v chladiacom boxe. Ja som ju mala v chladničke. Kúpila som ju zo zvedavosti. Rada skúšam niečo nové, i keď takéto "hotovky" vždy iba raz :-)

treba dobre pretrepať, aby sa vytvorila pena, potom otvoriť a piť, ale ja som si ju musela preliať do šálky

Chladná káva v horúce a dusné poobedie mi celkom dobre padla. Jediná výhrada z mojej strany je, že je prisladená. Ja kávu nesladím. Čiže, ak by som mala výrobcom poradiť, mali by vyrábať aj verziu nesladenej :-)

Po búrke som vyšla obzrieť moju záhradku. Bála som sa, že jej vietor ublížil. Dopadlo to celkom dobre, schytala to len stará rozkvitnutá cibuľa. Dva kvety na dlhých stonkách boli vyvrátené. Odtrhla som k nim aj tretiu a mám ich vo váze v kuchyni:
Po búrke bolo síce chladnejšie, ale zas som sedela von so štrikovaním v rukách. Sama, ticho, myšlienky, pohoda :-)

Čaj som si vypila pri sledovaní poslednej etapy TdF. Vynechala som len dve. Neodradila ma ani nepríjemná skutočnosť okolo Sagana. Chýbal tam, ale to aj ďalší pretekári, ktorých neobišli problémy a museli sa vzdať. 


materina dúška, zlákala ma vôňa :-)Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

6 komentárov:

 1. Veľmi pekná a milá šáločka! :-) Krásny týždeň, Danka, prajem ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danka,
  aj mne sa občas stáva, že musím párať...výšivka Ti i napriek tomu pekne pribudla, teším sa na ňu.
  Ľadovú kávu z obchodu som ešte nemala, najviac ma odrádza práve ten cukor v nej :-( kávu ani čaj si nesladím.
  Tvoja šáločka je veľmi milá a čajík bol určite výborný.
  Ja som včera mala biely, v poslednej dobe ho mávam najčastejšie.
  Pááá

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Milý dník, fíha, snehuliak sa, potvora, asi v letnom teple trochu roztopil, tak mu zrejme nesadol šál.:) Ja si myslím, že páranie umocňuje kúzlo ručných prác - kde nič, tu nič a zrazu, aká krása vyjde spopod rúk. :) Šáločka s čajíkom je milučká. Na zdravie.:) Paaa

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, výšivka bude roztomilá, i když věřím pracná. Kafíčko piju trochu častěji než dřív, ale tu tvoji jsem ještě neměla. Bylinkový čaj si taky dělám často. Nám se ochladilo a prší a prší, i když naštěstí jemně.
  Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť