streda 17. mája 2023

Toskánska fazuľová podľa telky

Vitajte u mňa! Ďakujem za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Vyšila som si malý veľkonočný motív. Spravila som však zmenu, nie je to moja obľúbená sliepka. Vymenila som ju za divú kačku s káčatkom:
I keď nie pravidelne, ale veľmi rada pozerám na programe čt1 reláciu "Všechno, co mám ráda". Minule som odtiaľ odkukala jednoduchý recept na fazuľovú polievku. Zaujala ma kombinácia fazule a kelu (česky kapusta). Oboje mi chutí, tak som vyskúšala:Na masle som opražila cibuľu a mrkvu, potom som pridala na drobno nakrájaný kel a paradajku, pridala som cesnak, soľ čierne korenie, sladkú mletú papriku a trocha drvenej čili papričky, zaliala zeleninovým vývarom. 

Fazuľu som si vopred na 12 hodín namočila do vody a potom do mäkka uvarila. A keď som mala zeleninu uvarenú, do polievky som ju pridala do hrnca spolu s vňaťou cibule, petržlenu a ligurčeka, a ešte uviedla do varu. 

Polievočka krásne rozvoniavala a veruže aj moc chutila. Už som si ju varila po druhý raz :-)Odhad spotrebovanej fazule mi nevyšiel, ale nevyšla nazmar. Čo som si z nej urobila, tak to ukážem nabudúce :-)

Nakoniec môj čaj - biely v retro šáločke č. 8:Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času.  Nech sa vám darí a zostaňte zdraví na tele i na duši!

Daniela

2 komentáre: