nedeľa 10. júla 2016

Štyridsať rokov

Vybrala som si zas len niečo malé, začnem až zajtra:Dnes sme s manželom spomínali na našu svadbu. Uf, to nie je možné, bolo to pred štyridsiatimi rokmi! Aj vtedy bol krásny deň, podobný tomu dnešnému, ale podvečer aj trocha spŕchlo. Vraj nám pršalo šťastie :-)))

Roky nám prešli obom veľmi rýchlo.  Uvedomovať som si ich začala až vtedy, keď sa z našich detí stali samostatné bytosti, nezávislé od nás. A to sa stalo len pred rokom :-)))

Manžel doniesol starý album a pozreli sme sa na seba. Bože, to snáď ani nie sme my :-)))

Aj vtedy som plakala, aj dnes som plakala, neviem prečo!

 
Hodnota mojich šiat bola asi 500 Kčs, šila mi ich teta Štefanicová z Petrovej v Zázrivej,
model vybral manžel z vtedajšieho časopisu Móda :-)


 
Nemala som ešte ani 22, za sebou 2 roky vysokej školy a predomnou ešte 3. Manžel mal necelých 25.
Zvládla som to bez prerušenia štúdia, ale len vďaka manželovi, lebo sa dokázal postarať o Miška, ktorý prišiel na svet už v decembri. Miško mal 2,5 roka, keď som doštudovala a išla som prvý raz s ním do poradne k detskému lekárovi. Lekár ma nepoznal. Myslel si, že Miško mamu nemá :-((((
Aj taký môže byť život :-)

K  mimoriadnej udalosti som upiekla koláčik: A o piatej sme si spolu sadli k čaju, koláčiku a poháriku likéru z arónie:

 
zmes šalvie a mäty


prípitok do ďalšej štyridsiatky :-)))
každému to, čo má najradšej - ja kvet, manžel čokoládu :-)
cesto vymyslené (ako ja poviem - od brucha), na ňom čučoriedky, kyslá smotana, granko

Nech sa vám darí!
Daniela

17 komentárov:

 1. Danielko, to je hezké a tak dojemné nedivím se tvým slzám ... gratuluju vám k tak krásnému výročí a od srdce vám přeju hodně dalších společných let prožitých ve zdraví a pohodě .... moc vám to slušelo .. a manžel jak se postaral o malého Miška - to klobouk před ním dolů, to by každý muž nedokázal ...
  hezké posezení jsi připravila...
  Tak zdvihám pomyslnou číš a připíjím na vaše zdraví !! Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tri dne som nemala zapnutý počítač, ale už som tu ... Pozorne som si prečítala všetky tvoje nové príspevky ... Tento je slávnostný, pekný ... Čas letí neuveriteľnou rýchlosťou ... my budeme mať štyridsiatku o dva roky ... :) Keď sme sa brali, štyridsať rokov spoločného života oslavovali moji svokrovci ... Vtedy sa mi to zdalo ako niečo neskutočne dlhé ... a už to zažívame aj my ... :)
  Danka, ku krásnemu výročiu Vám prajem všetko dobré, prežite mnoho ďalších rokov v zdraví a vzájomnej láske ... Inak ... boli ste krásny pár ... a ty, nádherná nevesta ... ♥ Slušalo vám to spolu ... Koláčik vyzerá veľmi chutne ... Dani pozdravujem oboch, maj sa dobre paa L.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danka pozdravujem--vidíš ako ten čas rýchlo letí--k výročiu blahoželám--nech vám to vydrží ešte ďaľšiu štyridsiatku....človek si zaspomína čím všetkým prešiel---neviem zdá sa mi že dnes to majú mladí jednoduchšie....neviem...a majú viac možností a sú akýsi múdrejší....skôr sa vyhýbajú problémom....ja som to tiež mala zložité...deti boli dve po roku---ale človek pozvláda všeličo keď chce a musí...a veľmi ho to posilní a pripraví do života---a ešte si zober teraz tie moderné pomôcky---automatická práčka ,pampersky,deťom rôzne lehátka-hračky a my sme mali figu---a tu sme.......Pozdravujem Danka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento komentár bol odstránený autorom.

   Odstrániť
  2. Vtedy bol tiež pre mladých ľudí svet gombička. Fabrika nám dala hneď po svadbe zadarmo byt. Za mladomanželskú pôžičku sme ho zariadili. Automatickú práčku Tatramat sme tiež mali. Aj embéčku. Ja pochádzam z obyčajnej dedinskej roľníckej rodiny a manželka z obyčajnej robotníckej.

   Odstrániť
 4. Danka...aká krásna nevesta, vysmiata .. Tie roky bežia veru...ale máte za sebou krásnych 40 rokov...tak nech vám to vydrží ešte mooooc dlho :) pa Zuzana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Molte Congratulazioni per l'anniversario auguro tanta felicità.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Herzlichen Glückwunsch zum 40. Hochzeitstag.
  Bei uns in Deutschland ist das die Rubin-Hochzeit.
  Liebe Grüße Manuela

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Happy wedding anniversary!
  Look at the two of you, beautiful!!
  Cake looks delicious, I love blueberries.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Danielko, to je krása! Jak vám to na těch fotkách sluší! A já před tebou smekám, že jsi dokázala při dítěti vysokou školu. Já při dítěti jen dodělávala střední školu, protože jsem začala studovat při zaměstnání až 17 letech, a taky stačilo. No vidíš, my budeme spolu letos v říjnu 35 let, ale je to dost na to, že jsem se s tím současným manželem brala až ve 40 letech! Tak vám oběma přeji, aby vám to ještě těch dalších 40 vydrželo tak krásně jako dosud.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Danka moja,
  srdečne vám gratulujem, nech ste spolu navždy a fotky sú retro, ale nádherné!!!
  A čo sa chystáš vyšívať?
  My dnes večer odchádzame k našim, tak si práve vyberám niečo malé, čo tam budem vyšívať...
  Akurát si varím čajík, dnes bude zelený.
  Pááá, užite si letné dni.

  P.s.- Aj náš Kubinko má už za sebou dve štátnice a bol so mnou v škole na každej prednáške i skúške. Prvú štátnicu bol v brušku, druhú už aktívne :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Milá Danka,já a maminka Vám oběma přejeme další společné roky ve zdraví a Božím požehnání!!! moc Vám to na fotkách sluší,ať Vám to pasuje i nadále!!! Helena a maminka.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Helenka, moc ti ďakujem za prianie a hlavne tvojej maminke!
   Si šťastná dcéra, že máš maminku stále pri sebe, váž si to!
   Pááá

   Odstrániť
 11. Happy Anniversary, dear Daniela. You both look so young and gorgeous in your wedding photo and you both still are!

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ja sa pripájam ku všetkým gratulantom aj keď trošku oneskorene... obom želám hlavne veľa zdravia, porozumenia a lásky, nech Váš spoločný život trvá ešte veľa, veľa rokov.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Danka gratulujem k úžasnému jubileu. Ste krásny, aj vtedy, aj teraz. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Danka gratulujem k úžasnému jubileu. Ste krásny, aj vtedy, aj teraz. :-)

  OdpovedaťOdstrániť