piatok 29. júla 2016

Vankúš č. 20

Kto chce vidieť, čo sa skrýva za týmto, nech si klikne na Chrismas Ornie SAL:Moje hračky ma lákajú pokračovať v šití. Dnes to bol zas vankúš:použila som starú látku, kedysi som našim dvojičkám z nej šila pyžamá a vankúšiky :-)
a naozaj som sa vylepšila v presnosti, všetko je rovné :-)))Aj dnes som si čaj vypila popri šití:

no čo, zmýlila som si čas a obsah :-)))
Večer som si sadla k NB, ale stále ma ťahalo pozrieť sa von. Zdalo sa mi, že je nejaké čudné svetlo. Celé poobedie hrmelo, fúkalo a pritom svietilo slnko. Vôbec nepršalo. Hrmenie utíchlo, vietor tiež, slnko ešte z poslednej sily svietilo, bolo už 20:10 a nedalo mi, vyšla som a oplatilo sa:Za 15 minút slnko zašlo, nebeské divadlo skončilo a stmievalo sa. Ale tých 15 minúť stálo zato!

Nech sa vám darí!
Daniela


11 komentárov:

 1. Danielko, pěkný vánoční motiv ... ale radši si necháme ještě zajít chuť .. zatím mě těší počasí co je .. dnes sprchlo, ale přes den bylo teplo a sluníčko, k večeru bylo jasněji a jasněji a západ byl beze mráčku .. tvoje fotky oblohy jsou nádherné, já tu oblohu pořád sleduji.. na zahradě během dne kroutím hlavou nahoru a koukám..... vankúš je kouzelný a hlavně veselý !!
  Měj se hezky. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ja som rada, že je leto! Síce mám rada aj zimu, ja vlastne všetko obdivujem, ale keď si pomyslím, že zas sa bude musieť stále kúriť v ústrednom, zavierať okná, málo slnka...., no, ešte nie! Ale ver tomu, že príde september a v HM to bude už začínať - zas nám budú vnucovať aj to, čo nepotrebujeme :-(
   Ja tiež vždy krútim hlavu nahor, či zas niečo pekné nebude. A myslím si, že čím som staršia, vidím krásu takmer všade :-)
   Každý deň v telke ukazujú záplavy pri búrke na SK, je to veru hrozné, som rada, že to tu nemáme, i keď to bolo už veľmi blízko -Ružomberok 15 km od nás.
   Jarka, maj sa fajn!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Danka,
  večerné fotky sú nádherné, dobre si urobila, že si vyšla von.
  Vankúšik sa vydaril, krásna výšivka. Šitie Ti ide super a ešte raz ďakujem za mailíky :-)
  Pa, pekný večer

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dík, Aďka, to je zaujímavé, že aj v kuchyni som videla, že je von zvláštne svetlo. A neboj sa, krok za krokom aj tebe šitie pôjde, ja hovorím, že to je o chcení, keď človek moc chce, dokáže. Jasné, že nie profesiálne, ale stačí :-)
   Pááá

   Odstrániť
 3. Danielka, vysivky, aj vankusik su perfektne, si velmi sikovna... :-) Pocasie je tento rok akesi zvlastne...vela prsi, vlhky vzduch, dusno...ale zabery si urobila nadherne :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, ďakujem ti! Takže aj u vás cítiš, že je to počko iné! Vlani boli síce horúčavy, ale bolo to úplne iné. Teraz, ako píšeš, vlhko a dusno, dokonca aj na Orave, to tu nikdy nebolo.
   Ale na tvojej krásnej terase ti bude výborne!!!
   Pááá

   Odstrániť
 4. Liebe Daniela,
  deine Weihnachtsstickerei sieht sehr schön aus. Eine perfekte Rückseite.
  Auch das Kissen ist niedlich. Ein schöner Stoff.
  Liebe Grüße und Schönes Wochenende, Manuela

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Manuel, ich danke Ihnen sehr!
   Schöne Sommer-Wochenende!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Your embroidery is looking nice, Daniela!! :) Lovely pillow, I had exactly the same print bedsheet with pillow for Anshita in pink color when she was small.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Preeti, it's beautiful - my twins and your Anshita had the same pillows!
   We like to buy only in blue, pink not.
   I wish you a nice day!
   Pááá

   Odstrániť
 6. E' spettacolare ti faccio i miei complimenti più sinceri ed ammirati.
  bravissima.

  OdpovedaťOdstrániť