utorok 15. augusta 2017

Keď galiba, tak poriadna!

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Dva páry hotové. Užšie pre Maxíka, širšie pre Miška. Dĺžka rovnaká:Včera večer, keď už v dome všetko stíchlo, sedela som pri Mac-u a niečo mi v ušiach nesedelo. Čudný zvuk vychádzal niekde z vodovodu. Pomyslela som si, že sme s Maxíkom zle zavreli vodu na dvore, keď sme polievali moju záhradku. Vyšla som von, že to napravím. Začudovala som sa, keď to nebolo tak, ako som predpokladala. 

Kde je zrada? Kedysi sa stávalo, že deti zle spláchli toaletu, možno to bude tam. Nebolo! To som už vedela, že musí nastúpiť manžel. Po polhodine prišiel s tou najhoršou správou - niekde nám praskla rúrka s prívodom vody do domu. Musíme vodu do rána odstaviť a potom sa uvidí.

Uvidelo sa asi toľko, že prístroj odborníka vodára ukázal, že chyba je niekde pod kúpeľňou. Treba všetko rozkopať, vykopať, prekopať a položiť nové, moderné potrubie :-((((

Proste, na totálku! Vodárne to nerobia, lebo to je už za hodinami, ktoré merajú odber a teda naše. Staraj sa človeče, ako vieš! A to teda mi nevieme :-(

Opäť nám pomohol Michal, manžel Mirky, dcéry nášho synovca Oňa. Tak toho nám do rodiny kto poslal? Ten urobil pre nás najlepšie, čo mohol!  V priebehu mesiaca nám už po niekoľký raz pomáha práve on. Pár telefonátov a v podvečer sa začalo pracovať:
toto je moje miesto pod brezou, kde som v najväčších horúčavách štrikovala večer, čo večer 
Zajtra sa pokračuje so zbíjačkou v kúpeľni. To ja musím z domu zmiznúť. Vidieť ničiť krásnu modro-bielu dlažbu ..............., to už len tak nezvládnem. Ak chcete vidieť, čoho časť sa ide búrať, kliknite si na tento odkaz!

Život bez vody. Hrozné! A to ju manžel aspoň párkrát na niekoľko minút pustil. Rýchlo WC, umyť riady a naplniť vedro a hrniec. Zajtra už nepôjde ani to. Snáď prežijeme.

Deň bol bez čaju. Voda síce v hrnci bola, ale pohoda chýbala :-(Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

10 komentárov:

 1. Jé Danko, to mě mrzí. Ať se podaří vše rychle opravit.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No to je nadelenie. Držím palce nech celá akcia prebehne najlepšie ako sa dá. Pevné nervy, Danielka.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Oj Dani, to je viac ako neprijemne ... Burat sa bude tam, kde nebolo planovane ... Nuz ked sa dari, tak sa dari ... Ale zvladnete to, co ine zostava, vsak? Pozdravujem a prajem vela sil. pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. To je mrzuté. Ale snad se povede všechno rychle opravit. Držím palce. Romana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danka,
  držím palce, aby nepredvídaná situácia trvala čo najkratšie a potom bolo už všetko OK. Myslím na Teba, drž sa,
  pááá

  Ozaj a papučky sú pekné!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ... vydržet! Bude lépe! Držím pěsti, ať se brzy podaří dát vše do pořádku. Miluška

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danielko, tak to je nemilé překvapení, to je mi líto ... když už se stalo, tak ať vše probíhá tak jak má a přeju vám pevné nervy.. a hlavu vzhůru ...
  krásné je, že máte nablízku takového anděla - pana Michala..
  Držím vám palce. ♥ Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 8. How are you doing Daniela? It seemsyou are so busy with your house :) Hope everything wil be as planned.

  Big hugs

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Fuu, naozaj, ten pán Michal je super. Držím palce, nech je to rýchlo za vami a všetko opäť v poriadku s krásnym pocitom, že všetko, (aj s tým zlým sa popasovať), stálo za ten skvelý výsledok, čo príde. Záhrada je síce na chvíľu trochu ako rozpáraná výšivka, ale opäť bude tiež krásna! Pevné nervy a rýchle naspäť ten šibalský krásny úsmev na tvár, lebo som si istá, že ešte bude treba, keď príde správny čas, aj modelku zase robiť ďalším vnúčatám (páčil sa mi ten príspevok - veľmi). :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Wow, absolutely fantastic blog. I am very glad to have such useful information.
  Thanks For more information visit

  หนังฝรั่ง

  OdpovedaťOdstrániť