utorok 13. marca 2018

Bazalka

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Začala som s výstavbou úľa:
Vždy, keď si kúpim bazalku, po pár dňoch začne vädnúť. Asi preto, že má dlhé a tenké stonky, ktoré sa bez opory nedokážu držať vzpriamene :-(

V sobotu som si v obchode vybrala bazalku s krátkymi stonkami a zdá sa, že sa jej darí:Z nedeľného obeda nám zostali zemiaky. U nás sa nesmie nič vyhodiť a tak sme dnes zemiaky zužitkovali:

Keď sa cítim horšie a mám strach, aby to nebolo ešte horšie (hlavne uši nech netrápia), dám na vaše rady a užijem jeden brufen:

Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela!

7 komentárov:

 1. Love the kitty cat under your hive.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Oh surprise surprise ♥ I did not expect you to this so soon.

  Looking forward to see your finish Daniela ♥


  Paaaaaa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danka,
  pekne pokračuješ vo vyšívaní...
  Bazalku občas kupujem aj ja, a vždy mi dlho vydrží v kvetináči, dokonca mi minulý rok po presadení von vyrástla až do metrovej výšky :-)
  Tak nech sa darí aj tej Tvojej.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Už aby bylo dost sluníčka, to je všelék na nemoci. Výšivka je krásná, jsem zvědavá na co bude použita.
  Také mám doma plno bylinek, hned se s nimi líp vaří a ta vůně v kuchyni...😀
  Měj se krásně Romana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielka tiež sa trápim s chrípkou, este nikdy som nemala v kuse 5 dni po sebe 38,5 horucku, maximalne 2 dni. Teraz to preslo na kasel, idem si kupit ciernu retkovku.Myslela som, ze bazalka bude na nejaku chorobu. Mne sa vseobecne vobec nedari kvetom na dolnom poschodi a hlavne nie týmto rýchlorastúcim bylinkam. Prijemný den a rychle uzdravenie.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Dani, mas krasnu bazalku... Ked nam ostanu zwmiaky, zuzitkujem ich velmi podobne. Volame to sedliacka omeleta... Zemiaky opeciem na oleji do chrumkava, zalejem rozslahanymi vajcami. To je zakladny recept. Ak je zvyskov v chladnicke viac, zuzitkujem vsetko ... Vrch posypem struhanym syrom. Maju to radi u nas vsetci... pa L.

  .

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danielko, bazalku asi neumím pěstovat, ať už v květináči nebo na zahradě.. nikdy se pořádně nerozroste. Na výšivce máš pěkné téma.. určitě bude krásná. Přeju ti, ať se brzy zotavíš.
  Papa J.

  OdpovedaťOdstrániť