štvrtok 29. marca 2018

Na zeleno :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

S výšivkou som nepokročila. Začala som štrikovať:Dnešné voľno v škole som využila na návštevu lekára. Mala som ísť na odber krvi. Psychicky som sa na to pripravovala celý týždeň. Moja fóbia z lekárov je hrozná :-(

Cestou naspäť som sa zastavila v galantérii po žlto-hnedú bavlnku. Vlastne aj preto s vyšívaním stojím. Nuž, v našich obchodoch poznať, že výšivkou sa dnes zaoberá málo žien, pretože sa mi zdá, že už rok majú rovnaké farby. A o odtieňoch sa hovoriť ani nedá :-(

Toto som kúpila:A takto rýchlo som napiekla na sviatky:

Na Zelený štvrtok tradične patrí zelený obed. Ale pretože som prišla domov neskoro, bol to moc neskorý obed:

špenát


V noci na dnes a aj ráno poriadne pršalo. Potom sa mračná začali trhať a v podvečer dokonca vyšlo slniečko. Vybrala som sa teda hľadať zelnú farbu aj do prírody:
Nuž, zelenej stále niet. Musím si ešte počkať na pár teplých dní. Počkám :-)

V záhradke cez plot som odfotila bleduľu. Vo voľnej prírode u nás nerastie. Tento trs obdivujem každú jar:Ešte pred prechádzkou som mala čaj:


zelený :-)
v plechovici od mňamky :-)

Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela!

4 komentáre:

 1. Danka,
  krásne fotky. U nás dnes s prestávkami prší celý deň.
  Dnes sme mali obe rovnaký neskorý obed, a presne akoby sme sa dohodli, varené zemiaky, špenát (ja som dala aj medvedí cesnak) a volské oko. Mňamka.
  Som zvedavá, čo štrikuješ.
  A koláčiky si krásne a hlavné chutné napiekla :-) u mňa je z nich naj parížsky rožok a špic...
  Pa, pekné sviatky jari

  OdpovedaťOdstrániť
 2. A ja by som si zas uchmatla medový rez ... :))) mám ho veľmi rada ...
  pekná prechádzka, u nás upršaný deň, ale pred večerom sa ukázalo slnko ... hneď bolo doma veselšie ... Obed bol dnes v mnohých domácnostiach rovnaký ... varené zemiaky, špenát a volské oko sme mali aj my ... paa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super jsi napekla :), já nejraději pařížský rohlíček a špičku. I u nás byl k obědu špenát s bramborem a volským okem, tradiční jídlo na zelený čtvrtek :).
  Přeju hezké Velikonoce.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, už se té zelené brzy dočkáme, neboj. A na svátky jsi upekla samé dobrůtky, to je jedno co máš, hlavně, že si pochutnáte. My jsme doma mívali na Velký pátek bílou omáčku s knedlíkem. Tak jsem udělala koprovku s knedlíkem a vajíčkem natvrdo. Taky dobrý. Krásné Velikonoce přeji!

  OdpovedaťOdstrániť