piatok 10. júna 2016

Jedno končí, druhé začína

Jar sa končí a aj tá moja, krížiková, je po viacerých prerušeniach konečne vyžehlená:
Po dlhom čase si môžem upratať na stole, kde je rozložených množstvo farieb bavlniek, s ktorými som pracovala:
Samozrejme, že chcem už zajtra s novým projektom. Aby som na konci mesiaca nemusela finišovať na Christmas Ornie Sal, budem vyšívať niečo vianočné. Príprava na to je tu:

postup budete vidieť len z opačnej, rubovej strany :-)

Dnes bolo veľa oblačnosti, ale dosť teplo a bez búrky. Keďže predpoveď na víkend nepraje mojim prechádzkam prírodou, chcela som využiť na to dnešok. Len čo som vyšla za dedinu, začalo jemne pršať a blížila sa veľká čierňava. Neostávalo mi nič iné, len sa vrátiť domov. Navlhnutú ma chytala zima a tej sa ja bojím, tak som si po návrate k čaju o piatej dala pohárik môjho lieku - likéru z arónie :-)))

To sa už ťažké mraky stratili a zasvietilo dokonca aj slniečko. Ja som už ostala doma:
Nech sa vám darí!
daniela

18 komentárov:

 1. Dani, co na to říct, obrázky jsou nádherné, překrásné. Máš můj velký obdiv, za tak krátký čas vytvořit takovou krásu.
  Tohle bych já tvořila roky, no možná to bude tím, že jsem na vyšívání líná.
  Dani, měj se krásně a přeji prima víkend. Jana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi ti ďakujem, Janička! Moc si ma potešila, nerada síce chválim svoje dielo, ale ak to povie niekto nezainteresovaný, tak to hreje pri srdiečku :-)))
   Keby si moc chcela, určite by si to dokázala aj ty, lebo to nie je žiadna veda :-)
   Peknú nedeličku!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Spettacolari meravigliosi bellissimi
  Sei stata bravissima.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danielko, já si vůbec nedokáži představit, co to dalo práce a úsilí a taky peněz za bavlnky a vůbec jsi vážně dobrá a máš výdrž! A mohu se zeptat, jak to žehlíš? Bála bych se, že to nebude už tak krásně plastické. Ale ty sis určitě poradila a já ti přeji krásný víkend, měj se!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Libuška, moc ti ďakujem za tvoje slová chvály! Moc si to vážim, ale ja sama to nepovažujem až za takú veľkú prácu :-)
   Kedysi som výšivku namočila v škrobe a trocha presušila a potom žehlila. Stávalo sa mi, že niektorá avlnka pustila vo vode farbu a bolo po námahe. V podstate to mám aj po vyšívaní čisté, prať to nemusím a tak som začala len slabo vlhčiť a žehliť pri najvyššej teplote a je to lepšie, hlavne nič nepustí :-)
   Peknú nedeľu celej tvojej krásnej rodine prajem!
   Pááá

   Odstrániť
  2. No, ne že by hrozilo, že bych něco vyšívala, to mi opravdu moc nejde, ale kdysi jsem něco přežehlila a bylo to vše takové placaté, no nelíbilo se mi to.

   Odstrániť
 4. Danielko, výšivky jsou dech beroucí .. hotové obrazy ... jsem zvědavá na vánoční téma i z rubu ...
  Včera tady bylo docela hezky a teplo .. dnes je pod mrakem a tak jak já říkám pěkně na práci nebo výlet, žádné vedro (pro mě by mohli malinko přitopit)... tak jsem posekala zas kousek zahrady .
  Teď si asi dám č.čaj a zázvor, ale čerstvý, ten má grády, mám na něj chuť a k večeři si dáme nivu - plesnivý sýr na chleba a led.salát .
  Měj se krásně a papa Jarka.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, moc ti ďakujem, ale len si pekne dýchaj, ono to ešte nie je taký úžas, ja keď vidím na niektorých blogoch, hlavne ruských, čo dokážu ženy stvoriť, tak to je iný level!
   Ja si občas tiež kúpim kúsok čerstvého zázvoru, ale vždy mi kúsok z neho výjde na vnivoč, vyschne, lebo si ho urobím 2-3 razy a dosť. V obchode si normálne odtrhnem len kúsok, myslím si, že to budem schopná spotrebovať a aj tak mi zas kúsoček zostane. Tak si čerstvý nechávam na nejakú chorobu, keď je čaj najlepčie piť stále. Večeru ste mali takú moju :-) Ja by som k tomu urobila zo dve topinky :-))))
   Prajem vám, aby ste strávili s mami krásnu nedeľu!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Liebe Daniela,
  wie unglaublich schön. Winter und Frühling so einträchtig nebeneinander. Ein Genuss!!!
  Liebe Grüße Sandra

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Liebe Sandra, Vielen Dank für die netten Worte! Ich schätze Ihre Freundschaft!
   Genießen Sie einen schönen Sonntag mit Ihrer Familie!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Winter und Frühling sehen wirklich toll aus. Sehr schöne Stickereien.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Nádherné obrázky...už dávno som ich bdivovala na pintereste, dokonca ich mám aj uložené (ešte je ich aj viac že?) myslela som si že ich možno niekedy vyšijem ale to asi ťažko, nemám až takú výdrž pri vyšívaní ako ty, teba nikto neprekoná...Ja som začala teraz malý jahodový motív a uvidím ako ho využijem...teším sa na ďaľšiu tvoju krásu...ahoj

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Dani tie výšivky sú dokonalé. Šikula :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Dani tie výšivky sú dokonalé. Šikula :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Danielka, to je nadhera...nenachadzam slov :-) Su prekrasne...

  OdpovedaťOdstrániť