utorok 7. júna 2016

Strom v pančuchách

Skoro tri hodiny som vyšívala, ale moc to nevidieť:
Smer mojej dnešnej prechádzky bol iný, ako bežne. Išla som si obzrieť strom, ktorý si na seba natiahol dlhé dámske pančuchy. Aspoň mne to tak pripadalo :-)))

Na strom ma upozornil manžel. Spolu sme niečo podobné videli v televíznych novinách. Ukázali niekoľko kríkov, ktoré boli takmer celé obalené akoby v pavučinách, ale pavučiny to veru neboli. Toto čudo vytvorili zakuklené húsenice. Moja zvedavosť, krásne počasie a Boro ma vytiahli von, za záhadným stromom:

O pár metrov vyššie som našla ešte jeden podobný strom:Po príchode domov som si uvarila pečený ovocný čaj na zahnanie smädu:
Po hodine v kuchyni ma začala po dlhšej dobe chytať zimnica. Asi preto, že som po prechádzke prišla vyhriata a naraz som ostala sedieť. Pomohla som si po svojom - dala som si pohárik likéru z arónie (vlastná výroba):


pomohlo :-)))

Nech sa vám darí!
Daniela

24 komentárov:

 1. Il tuo ricamo è sempre più bello.
  Anche qui in Italia le piante sono invase dai bruchi pelosi. Fa attenzione perché sono urticanti.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nostro incontrare con questi bruchi prima. Devo quindi prestare attenzione a loro. Essi sono sotto un albero in grandi quantità. Grazie per l'avvertimento!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Dani ... tvoja výšivka je čoraz krajšia ... :)
  Takto obrastený strom so ešte nikdy nevidela ... chudák ... uschol ... Rada by som vedela, či bol suchý už pred obalením, alebo uschol následkom útoku húseníc ... Dani, maj pekné dni ... pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dík ti moc za pochvalu!
   Strom bol úplne zdravý, teraz vyzerá zoschnutý, ale to môže byť len zelené, možno od koreňa je zdravý a bude rásť, len nevedno kedy to z neho zlezie.
   Dik za link, objednám si aj ja :-)
   Pááá

   Odstrániť
 3. Myslím, že strom ešte nie je suchý. Jer to tŕpka, Čremcha strapcovitá, Padus racemosa L. Listnatý strom (15 – 20 m) s bielymi strapcami kvetov, ktoré vystriedajú lesklé čierne, jedlé bobule – tŕpky. Húsenice napadli iba tento druh stromu. Zjedli všetko lístie, púčiky, výhonky listov aj konárikov, miestami aj kôru. Možno tie stromy aj zomrú. Cestou dolu stromom tŕpku obalili pavučinou, ktorá je ochranou miliónov húseníc pred predátormi. Pri koreňoch stromu, v tráve, húsenice vytvorili v pavučine zamotaný chumáč. Na jednej z fotografií je to zreteľne vidieť. Nie je mi ešte jasné či sa húsenice zmenia na motýľov alebo poputujú ďalej a zahrabú sa v pôde. Včera začali húsenice obaľovať pavučinou ďalšiu tŕpku. Rastie vedľa včelína môjho kamaráta. Priamo v dedine. Za obchodom s potravinami. Ešte je zelená, s bohatou korunou lístia. V televíznych správach som začul informáciu, že v niektorom Írskom meste pri takto obalených rastlinách zriadili narýchlo parkovisko a majú z úkazu, ktorý pripravila príroda, turistickú atrakciu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hihihi, ďakujeme za vysvetlenie :-)
   Pôjdem pozrieť aj za obchod :-)

   Odstrániť
  2. Tiez som sa rada dozvedela cosi nove .... Mate teda raritu ... :)

   Odstrániť
 4. Danielka, vysivka je velmi pekna... je na nej vidiet trojhodinove vysivanie :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To si ma moc potešila, že vidíš pokrok, dík :-)
   Pááá

   Odstrániť
 5. You embroidered for quite a long time. That tree looks so scary.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Preeti, embroider and embroider, but is increasing very slowly :-(
   The tree is really scary, I see it for the first time.
   I wish you a lovely day!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Dani, výšivka se nádherně rýsuje. Tvému vyšívání skládám hlubokou poklonu, jsi šikulka!!!
  Pavučinky na stromě vypadají hezky , ale toho stromu je mi líto.
  Pečený čaj taky dělávám, je moc dobrý.
  Dani, měj se krásně. Jana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Janka, každý máme niečo :-) Ja zas obdivujem tvoju záhradu a aj záhrady ostatných blogeriek. Starostlivosť o ne si vyžaduje obrovské množstvo času a lásky. A toto ja veru neviem :-((( Nám stačí trávnik, ktorý muž pravideľne strihá a pár stromčekov.
   Ja som urobila pečeného čaju viac, aj pre deti, ale nezobrali si, lebo.....je tam cukor, tak si ho pijem sama :-)
   Krásne dni plné slniečka ti prajem!!!
   Pááá

   Odstrániť
 7. Beautiful progress on your stitching project!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Oh, your Paris piece is getting prettier each day, Daniela!

  We have some of those web things on our trees, too--they are filled with bad caterpillars that eat all the leaves. Some years are worse than others--I have not seen any yet this year.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede

  1. Carol, thank you very much!
   We see these caterpillars first. It looks scary :-(
   I wish you a wonderful day!
   Pááá

   Odstrániť
 9. Aj my sme to boli pred vcerom obzerat. Mama sa bola s Luckou prejst na "hausbot" tak vraveli, ze to tiahne az dozadu. Je to presne iba na trpkach. Mne to nedalo tak som patrala a dociatala som sa, ze husenice nie su pre cloveka nebezpecne. Dokonca by nemali ublizit ani drevinam. Po zakukleni priblizne o dva mesiace sa stanu z nich motyle. Prezije len zhruba jedna desatina. Tolko o cudesnych silonkach :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Giovanna mi napísala, že aj u nich v Taliansku to je a vraj pozor, že tieto húsenice sú bodavé. Tak radšej detičky od nich ďalej, istota je istota. Ujo hovorí, že v jeho živote nič podobné nevidel, takže to ide z cudziny.
   Pááá

   Odstrániť
 10. Danielko, to je zvláštní ten strom - příroda čaruje. Housenky moc nemusím, je to zvláštní. V životě jsem to neviděla. Já myslela, že jsou to nějaké fakt pavučiny. Vidíš, pečený čaj bych si taky mohla udělat trochu do foroty, mám ho tak ráda. Dnes jsem chtěla stříhat šalvěj a skutek utek. Ale mám posekanou část zahrady. Dobrou štamprličku sis dala.
  Tak na zdraví ! Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V tejto dobe sa toho deje v prírode kadečo, s čím sme sa doter nestretli. Pravdupovediac, mne je z toho dosť nanič, ničíme si ju my a nevieme, kde to smeruje........
   Jarka, to by som nemyslela nikdy, že na staré kolená uvidím takéto čudo :-(((
   Ja som robila pečený čaj pred Vianocami a stále mám zásobu a je dobrý. myslela som si, že to dlho nebude, ale vidíš, záruku to má vysokú :-)))
   Jarka, deň hore dole šalvii nič neurobí, počká ťa :-)
   Páááá

   Odstrániť
 11. Dani,
  neboj, vidieť Tvoje vyšívanie a je krásne.
  Ten strom je zaujímavý, ešte som taký nevidela, ani v správach, tie pozeráme len sporadicky... Páčilo sa mi vysvetlenie od manžela (bol to manžel???)
  Páááá

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, manžel zavčas rána, ja som ešte spala, písal komentár, ako keby nemohol počkať a povedať mi to :-)))
   Ja správy pozerám kaťdý deň, ale manžel tiež len sporadicky, vždy mu zvýšia krvný tlak, tak sa šetrí :-)
   Aďka, maj sa fajn a užívaj si slniečko!
   Pááá

   Odstrániť
 12. Danka, mne sa zdá že sa tvoja výšivka pekne rozrastá... ale len ten kto robí ručné práce vie, ako dlho to trvá, koľko hodín im treba venovať kým sú hotové...ja teraz tiež vyšívam aj hačkujem, presedím celé póbedie pri tom a výsledok skoro žiadny...ten strom vyzerá dosť stašideľne aspoň na mňa tak pôsobí ale podarili sa ti super zábery...Pekný deň ahoj

  OdpovedaťOdstrániť