utorok 27. júna 2017

Prírastok v rodine :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Hádali ste, čo štrikujem, keď som upozornila, že vechtík to nebude. Dvom z vás sa zdalo, že by to mohla byť časť zo šatičiek pre malú princeznu. Uhádla však Janka! Štrikujem niečo jednoduchšie, obyčajné papuče. Janku ich takto učila štrikovať jej babička. Ja som sa ich naučila od mojej sestričky Amálky. Ona ich štrikovala pre celú rodinu a aj keď už nie je medzi nami celých 17 rokov, môj manžel jedny z nich ešte má :-)))

A aké symbolické: ja štrikujem papuče podľa mojej sestry, ktorých jedna sa podobala na šaty pre bábätko a práve dnes sa mojej sestre narodila pravnučka Sofia. Lenka sa po prvý raz stala starou mamou :-))) 

Sofia išla na svet ťažko, nakoniec lekári rozhodli urobiť sekciu (cisársky rez). Teraz je už dôležité len zdravie obidvoch - mamičky a dcéry. Zatiaľ je všetko tak, ako má byť. Lenka a jej rodina si prežili dva dni napätia a strachu. Mne povedali až výsledok :-)

Trocha som sa zamyslela nad tým, ako dnes prebieha pôrod takmer v "priamom vysielaní". O všetkom vďaka telefonom vieme takmer hneď, pri pôrode je otecko, a v neposlednom rade je na tom oveľa lepšie aj medicína. Myslím si, že kedysi to bolo pre rodinu oveľa jednoduchšie. Či nie?


Domov som dnes prišla neskoro. Zažila som zrejme poslednú klasifikačnú poradu a aby mi nebolo ľúto, píšem zápisnicu. Na rozlúčku :-)))

Vzduch je prehriaty, je dusno, zle sa mi dýchalo. Zdalo sa, že príde búrka, ale neprišla. Snáď to bude v noci a ráno sa nadýchnem :-)

Je deväť hodín večer a ja idem ešte variť. Manžel mi poradiť nevedel, možno to je lepšie, musí zjesť to, čo bude. Rozhodla som, že to bude jedna z fazuľových polievok

Nakoniec môj čajový "dejchánek":

Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

11 komentárov:

 1. :) жизнерадостные красные тапочки :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielko, přeju vaší malinké Sofii krásný dlouhý život a hlavně zdravíčko. Papuče v minulém článku, bych neuhádla, musí být v nich pěkně teploučko.
  U nás dnes několikrát lilo, až k večeru se vyjasnilo - krásně se dýchalo už od rána. Ovšem zítra 30 st. Já plánuju na zítřek pohanku se zeleninou.
  Hezké poslední dny ve škole ti přeji. ♥ Pa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak na papučky by som to teda netipovala. V zime v nich bude príjemne teplúčko. Ešte nejaký dobrý čajík k tomu a zimná pohoda zaručená.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Milý dník, teta Danka, papučky by som tiež neuhädla z minulého príspevku. Angelka sa pýtala, či sú Červenej Čiapočky. :) Mne sa páči, že týmto štýlom vzniknú po zošití otvory pre nohu v tvare srdiečka. :) Veru, klasifikačná bola aj tu včera, syn si vydýchol a už "prázdninujú" aj v triede. Sofinke želám všetko najlepšie, najmilšie a najkrajšie v živote. Má krásne meno. Aj ja vždy čakám na dážď ako na spásu v týchto horúcich dňoch. Včera som vypražila horu rezňov - taký Kriváň z nich vznikol, lebo prišla sestra s rodinkou z Petrohradu na pár dní. Tie strávime väčšinou mimo domu, takže budem čerpať k vareniu inšpiráciu.Krásny čas v škole želám. Synovec Míša má už skoro mesiac prázdniny. Nuž a som rada, že u nás sú len 2 mesiace. :) pá a pozdravujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dani, papučky vypadají nádherně. Tak jsem to tipovala dobře. Chci se zeptat, pletení ukončuješ nebo očkama provlečeš přízi? Mě babi učila provléknout .
  Čajový dýchánek byl určitě výborný.
  Jinak u nás je opět slunečno a velké dusno, i když dost fouká, vítr nijak neochlazuje. Doufám, že aspoň trošku poprší.
  Dani, měj se krásně.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zapomněla jsem popřát K narození malé princezničky a Lence k první vnučce.
  Oběma děvčatům přeji hodně zdravíčka.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danka,
  srdečne gratulujem k narodeniu Sofinky, maminke i bábätku prajem krásny a dlhý život a hlavne veľa zdravíčka!!!a Lenka nech si to užíva :-)
  Papučky by som si teda netipla...
  Aj my sa už tešíme na prázdniny :-)
  Pekný deň, pá

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Congrats on the new baby in the family, Daniela:) The slippers look cute:)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Gratuluji k přírůstku do rodiny a přeji oběma hodně zdravíčka. Romana

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Takéto papučky štrikovala aj naša mamka ... sú veľmi praktické ... tvoje veľmi pekné ... Malej princeznej aj jej maminke prajem do života veľa lásky, zdravia a rodinnej súdržnosti ... :) pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Fun looking sleepers!!
  I understand there is a new baby in the family, congratulations!!
  Hope mum and baby are doing well.

  OdpovedaťOdstrániť