nedeľa 4. júna 2017

Po daždi

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Aby som nedopadla aj tento mesiac tak, ako v máji, rozhodla som sa, že hneď teraz idem vyšívať júnovú úlohu na Christmas Ornie SAL. Takže dnes som "brúzdala" pinterestom, hľadala a možno aj našla. Rozhodnutie počká do zajtra :-)

Ale vechtík mi pribudol:Anka z blogu Kreatívna tvorba sa ma spýtala, koľko ich už mám. Nuž, počítajme: 6 bavlnených, 6 akrylových a teraz som ukončila druhú sadu po 8 (teda 16), spolu to je 28. Sady po 6 sú z novej vlny, ostatné sú zo starej, takmer 30 ročnej vlny. Tie staré budú pre mňa, nové budú vhodným darčekom :-)

Celý deň bol silný vietor. Dofúkal k nám čierne mraky. Naraz sa urobila tma a rozpršalo sa. Ja som si v suchu pri okne popíjala čaj a sledovala dianie von. Našťastie to netrvalo dlho. Už sa potom síce nevyjasnilo, ale vietor dofúkal a vzduch sa vyčistil. Nuž, a to je pre mňa čas na prechádzku. Prešla som miesta s bazou čiernou a veru niekde už rozkvitá. Na mieste, kde ju zbieram, ďalej od cesty, treba ešte pár dní počkať:Voda v potoku stúpla a zakalila sa:


Cestou naspäť som odfotila to, čo vždy stojí zato - kvietky a park s kostolom:
Urobila som si zelený čaj Madame Butterfly:
Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela

6 komentárov:

 1. Dani,
  som zvedavá na výšivku, tá z minulého mesiaca je krásna.
  Vechtíkov máš teda požehnane, tuším Ťa to vechtíkovanie "chytilo" :-)
  Pááá

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wonderful wild flowers Daniela ♥♥♥ Your knitting adventure is getting more interesting. You are pretty good and fast on it too ♥♥♥
  Nursun is thanking you for your comment as well as sending her best regards to you both ♥♥♥

  Paaaaaa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne zábery, ako vždy, Danielka. U nás baza už pomaly odkvitá, u vás ešte len začína kvitnúť. Slovensko je realatívne malé a aké veľké klimatické rozdiely tu máme. Pekný začiatok týždňa prajem.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Výšivka je moc krásná a jsem zvědavá, jaká bude ta další. A ty rozkvetlé kytičky- jedním slovem nádhera. Romana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ďakujem za odpoveď! :-) Včera som chcela napísať, aby si dobre vybrala :-)) Veselo vechtíkuj, dobre vyber a oddychuj! Krásny podvečer :-)

  OdpovedaťOdstrániť