utorok 2. januára 2018

Posledné návraty, decembrové :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za novoročné blahoželania v predchádzajúcich príspevkoch!

Aby som dokončila mesačné spomínania na moje vyšívanie a iné ručné práce, musím v novom roku urobiť krok dozadu a zrekapitulovať decembre:

december 2013:
- začala som písať blog, aby som svetu ukázala, čomu sa od leta 2013 venujem :-)

december 2014:

zástera na majiteľke Liz v USA, pri príprave vianočného obeda :-)

december 2015:


december 2016:


december 2017:

ušila som obrus na starý detský stolík, ktorý dostal nové využitieSom na konci. Pre mňa mala rekapitulácia význam v tom, že som si zaspomínala na moje výšivky a poviem vám, veru som na niektoré už aj pozabudla. Vlastne, každý mesiac som objavila niečo zabudnuté. Väčšinu prác som darovala priateľkám.

Zo začiatku som všetky výšivky dávala rámovať. Obrazy, ktoré som si nechala pre seba, budem chcieť konečne zavesiť. Musím počkať ešte na poličky a pár doplnkov. Obrazy budú bodkou na záver :-)

V poslednom čase dávam výšivky do vankúšov a vrecúšok. Nie som zdatná krajčírka a vidieť to aj na výsledkoch. Stále sa však držím pravidla mojej maminky (už som ho spomínala viackrát): aj trochu krivo je ešte rovno :-) Pre mňa je dôležité, že sa z vyšívania a šitia stala pre mňa zábava, ktorou si krátim čas :-)


Čaj som dnes vymenila za pivo. Treba žalúdku pomôcť stráviť sviatočné jedlá :-)


pivo nám doniesol Jurko, dostal v práciĎakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela12 komentárov:

 1. Сколько итогов! Все радостные, праздничные!! Венок над плитой поразил! Восторг!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielka, velmi krasne prace....prajem ti k dnesnym meninam vsetko najlepsie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danielka máš sa s čím popýšiť. Krásne veci si vytvorila za tých pár rokov. A podľa mňa aj tie ušité vankúšiky sú dokonalé, nič krivé na nich nevidím. Aj keď pravidlo tvojej mamky si určite zapamätám.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. What beautiful things you have made with your own hands! I loved seeing them all.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Toľko nádhery! Krása! Všetko najlepšie k meninám!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Dobré dopoledne...koukám, že každý rok přibývá nějaká nová činnost, a loni / napsala jsem letos a musela opravit, hihihi/ ještě rekonstrukce. Všechno krásné....hodně zdraví a sil do toho letošního tvoření....Milada

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Αγαπητή Ντανιέλα,σήμερα ανακάλυψα το blog σου και ενθουσιάστηκα.Φτιάχνεις απίθανα πράγματα!Θα σε παρακολουθώ στο εξής.Σου εύχομαι καλή χρονιά με υγεία,δύναμη και ανεξάντλητη δημιουργικότητα!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Na zdravie!:) A všetučko najlepšie k meninám! Vyšívané spomienky sú nádherné a teším sa, že aj mne pár z nich teší oči každučký deň.:) Ja vždy obdivujem, ako všetko stíhate. Tá energia je pre mňa veľmi inšpiratívna, hoci aj k úplne iným činnostiam, než vyšívanie, ktoré by som rada robila, ale stále sa musím vylepšiť v manažmente času. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Danka, najskôr chcem celej Tvojej rodine popriať úspešný rok a aj k meninám Ti želám zdravie a šťastie. Krásna spomienka na predošlé roky a tvoju bohatú tvorbu...teším sa na ďalšie prekvapenia. Ahoj

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Jeminko, Danka. To je nádherných prácičiek. U mňa najväčší top je ten kvietkový vankúšik 2016. Nádhera.
  Dani, prajem Ti v tomto novom roku veľa zdravia hlavne, lásky, radosti z tvojej krásne záľuby a len tak ďalej...... :):):):)D. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Áno a aj všetko naj k meninám.:)

  OdpovedaťOdstrániť