piatok 6. apríla 2018

Aj pre bruško, aj pre očko :-)

Vitajte u mňa!
Ďakujem vám za komentáre v predchádzajúcom príspevku!

Už je všetko jasné:
Takmer som dnes nestihla pridať jeden rad, ale nakoniec som to dala:Ulakomila som sa na chrumkavé oškvarky. Názov vo mne vyvolal na ne chuť, veď oškvarky sú najlepšie tie chrumkavé. 

Oškvarky patria k zabíjačkám. Kedysi, och, takmer pred tridsiatimi rokmi, bývali zabíjačky aj u nás. To k nám na výpomoc prišla teta z Martina, sestra mojej svokry. Škvarky robila výborné!

Hlavou sa mi prehnali krásne spomienky, premkla mnou clivota, zatriasla nostalgia, a oškvarky som kúpila :-)K nim dobré pečivo:


A výsledok? Nuž, sklamanie :-(
Chuť "na hony" od chuti oškvarkov od tety z Martina, dokonca ani chrumkavé nie sú :-(
Ale tých 200 g zjeme :-)

Nielen jedlom je človek živý. Preto mám niečo aj z dnešnej prechádzky. Odfotila som na oknách relaxačno-športového centra v našej dedine:

Pred prechádzkou som mala čaj:


materina dúška
Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času!

Nech sa vám darí!
Daniela!

5 komentárov:

 1. Danielko, takovou výšivku by asi nikdo nečekal .. je něžná a opravdu krásná.
  Se škvarky jsi mi udělala velké chutě.. já kupuji u nás v řeznictví vážené a jsou docela dobré, někdy moc drobný, radši si počkám na větší. Připomněla jsi mi zabijačky, jak tam bylo všechno móóóóc dobré, polívku bych si dala hned.
  Měli jsme krásný slunečný den, ale fouká studený vítr. Uvařila jsem si šalvěj. čaj.. cítím ucho a dutiny.
  Užij si pohodovou neděli. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Keď škvarky, tak jedine vážené, čerstvé od mäsiara ... alebo vlastné ... Danka, ak vám nechutia, urob nátierku ... Škvarky zomlieť alebo rozmixovať, pridať 3-4 uvarené vajcia, horčicu, cibuľku, soľ a korenie ... Je výborná ... Výšivka je veľmi pekná ... maj sa fajn ... L.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj, Danko, takový motiv výšivky vidím poprvé, to bych neuhodla. Asi někdo blízký nebo v okolí je v očekávání... Škvarky patří mezi tradiční hodnoty, které ti, co se snaží jíst "zdravě" asi neuznávají, ale u nás se občas také dělá škvarková pomazánka (nátierka) a je opravdu chutná. ... Květiny v truhlících na oknech jsou nádherné a ty jsi to hezky vyfotila. ... Toho štrikování na polštář máš už hodně a vypadá to moc hezky. Ahoj, Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Prosim vas nemohli by ste my ba mail poslay vzor vysivky susedka je v očakavani bol by to skveli darcek

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Napíšte. I na adresu:
   daniebenc@gmail.com
   Pošlem predlohu 🤗

   Odstrániť