streda 2. decembra 2015

V hmle

Druhá papuča sa štrikuje:Dnes má náš najstarší syn, Miško, narodeniny. Och, ako to ide rýchlo! Narodil sa mi ešte ako študentke, v Bratislave. Nestihla som totiž rýchlik Tatran. Mala som kúpený lístok s miestenkou na poobedie, okolo 16:00 mal odchod. Miško sa narodil v ten deň už o 11:25. Prvé, čo som po pôrode povedala bolo: Začína sa prednáška z teórie elektromagnetického poľa a ten Tatran už nestihnem! Odvtedy  prešlo už 39 rokov!

Chcela som si všetko pripomenúť, pospomínať na drobnosti tých dní a to ide najlepšie v tichosti prírody. I keď tento týždeň opäť výdatne prší, dnes poobede trochu dážď ustal a mohla som vyraziť. Nestretla som nikoho, veď kto by išiel do hmly, blata a jemného mrholenia, na to som snáď iba ja. Za dve hodiny som v sprievode Bora  a spomienok vyšla a zas zišla z Kublova. Cítila som sa výborne!

Samozrejme, že som aj fotila:


žlté svetlá dole v údolí sú autá na ceste


Niečo som si z prechádzky doniesla. Nie sú to síce žiadne lúčne kvietky, ale dúfam, že sa vám to bude páčiť. Tak zajtra!

Nech sa vám darí!
Daniela

9 komentárov:

 1. Oh such massive fog! But love your photos!

  Blue sleepers are about to complete! I wonder what will be your next project?

  Congrats on your son's birthday Daniela, I wish him a bright and successful year ahead! ♥♥♥

  Paaa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, Nurdan! Yet I want to knit a hat :-)
   Then I will have to embroider, but I do not know yet what it will be.
   Thank you on behalf of his son's lovely congratulations!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Danielko, papuče krásně přibývají ....fotky se mi líbí i s tou mlhou... v přírodě je i ta mlha hezká ... Tady dnes první den neprší.
  Tvému synovi přeju ať se mu ve všem daří .... tak ty jsi měla lístek na vlak, ale nejdřív sis zaskočila do porodnice...
  Hezký den ti přeju. Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, dnes to už aj u nás vyšlo bez dažďa. Zakaždým to ide od vás, aj zlepšenie aj zhoršenie počasia :-)
   Ďakujem za milé blahoželanie, posuniem k nemu :-)
   Akosi to vtedy prišlo skôr, ako bolo naplánované :-)
   Jarka, maj sa dobre!
   Pááá

   Odstrániť
 3. Liebe Daniela,
  erst einmal die herzlichsten Glückwünsche an deinen Sohn! Ich denke als Mutter wird man den Tag der Geburt der eigenen Kinder nie vergessen egal wie alt man ist. Den es ist und bleibt ein Wunder. Mit deinem nächsten Paar Hausschuhe bist du ja auch schon wieder fast fertig, die Nadeln fliegen bei dir..lächel...
  Die Bilder deines Spazierganges sind sehr schön, wenn die Welt so still im Nebel liegt hat es immer etwas magisches an sich.
  Wünsche dir noch eine schöne Woche
  Von Herzen Deine Sandra

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Liebe Sandra, ich danke Ihnen für die Glückwünsche für meinen Sohn! Ich werde ihm sagen :-)
   Kinder sind immer für die Mutter nur Kinder :-)
   Ich möchte Hüte für mich zu machen :-)
   Danach werde ich wieder sticken :-)
   Ich wünsche Ihnen eine schöne Adventstage!
   Pááá

   Odstrániť
 4. Dani ... spomienky mnohokrat prepadnu aj mna ... neviem ci je to dobre, ale rada a casto sa prepadam do minulosti ... nastastie su to povacsine radostne spomienky. Fotocky su zaujimave, hmla robi s krajinou divy ... Synkovvi prajem hlavne vela zdravia,stastia,radosti a spokojnosti v zivote ... a tebe podobne ... :-) Laura

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lauri, moje spomienky sú skoro vždy iba na to krásne, myslím, že máme schopnosť na to zlé zabúdať. A zaspomínať na prvé dieťa to je asi pre každú mamu nádherné. Akí sme vtedy boli s mužom šťastní, keď sme išli spolu domov z BA sanitkou, trvalo nám to 11 hodín, lebo sanitka rozvážala po celom strednom SK chorých ľudí. Teraz by to mladé maminky považovali za horor, vtedy to bolo normálne :-)
   Lauri, maj sa fajn!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Dani ... spomienky mnohokrat prepadnu aj mna ... neviem ci je to dobre, ale rada a casto sa prepadam do minulosti ... nastastie su to povacsine radostne spomienky. Fotocky su zaujimave, hmla robi s krajinou divy ... Synkovvi prajem hlavne vela zdravia,stastia,radosti a spokojnosti v zivote ... a tebe podobne ... :-) Laura

  OdpovedaťOdstrániť