sobota 3. decembra 2016

Synagóga v Ružomberku

Moje milé priateľky, ďakujem vám za komentáre! Moc ma teší každé vaše slovo! Ďakujem!


Z myšky som ušila ďalšie srdiečko:

Včera večer som sa dozvedela, že v sobotu bude v synagóge v Ružomberku zaujímavá akcia s názvom "Ondrejský šikovný trh". So svojimi drotárskymi dielami sa na ňom mala zúčastniť prieteľka Evka.  A  to je teda príležitosť na stretnutie. O našom zoznámení si môžete prečítať  TU.

Druhý dôvod, prečo ma dnes lákalo ísť do Ružomberka, bola samotná synagóga. Celé roky v centre Ružomberka chátrala, ba až strašila. Našim deťom, ešte ako malým, sa stavba veľmi páčila a hovorili, že raz, keď budú veľkí a bohatí, kúpia si ju, zrenovujú a budú v nej organizovať koncerty :-)))

No, deti sú veľké, ale kúpu a rekonštrukciu synagógy za ne vyriešilo mesto Ružomberok. Už som ju obdivovala a aj ukázala na blogu, ale dostať sa dnu, to sa mi podarilo až dnes:

A ešte niečo z prác šikovných rúk ružomberských žien:


Stihla som aj návštevu. Bola som pri Lenke. Je to zvláštne, že idem k nej do Istebného. Akoby sa mi vrátil čas, keď som takmer každú nedeľu chodievala najskôr k rodičom, potom už len k maminke, nakoniec k sestre Amálke. Posledné roky to bola sobota a švagor Michal. Všetko sa to odohrávalo štyridsať rokov.  Neuveriteľné, ubehlo to tak rýchlo :-(((

Nuž, ale, nestihla som čaj o piatej :-)

Nech sa vám darí!
Daniela


9 komentárov:

 1. Krásná práce, jak srdíčko s myškou, tak rekonstrukce synagogy.
  Přeji hezkou 2. adventní neděli, Petra.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danka - super,kedysi to len stihla všetko tak nafotiť???? obdivujem tvoje komentáre aj ako to všetko zdokumentuješ-- myslím, že by z Teba bola dobrá novinárka- i keď určite si skvelá vo svojom povolaní.Danka ja som si to predtým vždy uložila na nástenku na Pinterest---ale teraz sa mi to už nedá---asi Pinterest dal nejaké zákazy na ochranu---ak budeš môcť pošli mi tie fotky na mail--eva.biarincova@gmail.com--vopred ĎAKUJEM---pekný deň a dovidenia!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danielko, myšce to na srdíčku sluší a motiv chaloupky na záclonce je úžasný...
  Z každé rekonstrukce památky mám radost .. i z té synagogy
  My jsme měli minulou sobotu takový jako trh v sále místní hospody .. vše taky od místních žen.. navíc výtvory dětí na téma Mikuláš-vánoce ... ty ale nebyly na prodej.. jen pro potěchu oka ..
  Hezké dny ti přeju, papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dani, srdíčko s myškou je nádherné, jsi prostě šikulka.
  Opravená synagoga je moc pěkná, je škoda že některé památky chátrají.
  Výstavka tvoření je moc pěkná, překrásné věcičky a dobrůtky vypadají báječně.
  Dani, měj se krásně a užívej si pohodový advent. Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Love your heart so cute.
  Great photos , some lovely craft work.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Какое милое сердечко! А мышка всего одна? Я была готова на несколько мышек, как это было с оленями:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Another cute heart finish, you are on a real roll with those, dear Danielle. The synagogue is gorgeous and the craft market looks like it was a lot of fun. Did you buy much?

  OdpovedaťOdstrániť