štvrtok 26. januára 2023

Po dlhom čase krížiky a prechádzky :-)

Vitajte u mňa! Ďakujem za komentáre v predchádzajúcom príspevku! 

Veru tak, zas začínam s krížikmi a s prechádzkami. Preliečila som sa z pár neduhov a tie, ktoré nepreliečim, nuž s tými sa musím naučiť žiť. Najväčšie prekvapenie bolo zistenie, že žiadnou alergiou netrpím, dokázali to krvné skúšky. No paráda, ale prečo mám stále problémy s výsypom a svrbením pokožky, našťastie už iba na rukách? Možno histamínová intolerancia, čo nie je totožné s alergiou a liečiť sa nedá, len treba dodržiavať prísnu diétu, postupne zisťovať, ktorá potravina to spúšťa, pozorovať sa. A tak sa vzdelávam :-(

Takže najskôr pár pribudnutých krížikov pri kostolíku:


Včera som prešla 3 km, dnes už 4 km, zajtra mám v pláne 5 km. Zatiaľ len po dedine, do kopcov sa zatiaľ púšťať nebudem, nohy ešte nie sú OK, a možno už ani nebudú.

Celodenný mráz, obloha zamračená a smutná, pocitová teplota nižšia ako reálna, ale ja som si to užívala:
A toto je asi vistéria s krásnymi visiacimi strukmi. Moja zvedavosť zvíťazila, jeden som odtrhla a nazrela do neho:

Aj moje kuchynské okno mi robí radosť. K hyacintom mi pribudli tulipány. Som zvedavá, či aj rozkvitnú:
Dnes mi aj čaj rozkvitol:

a šálka retro číslo 5:Ďakujem vám, že ste sa zastavili u mňa a venovali mi chvíľu zo svojho vzácneho času.  Nech sa vám darí a zostaňte zdraví na tele i na duši!

Daniela


5 komentárov:

 1. Kvetoucí čaj, to je taková má potěcha pro duši ♥ Krásný víkend přeji

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielka, tak fajn, že to není alergie! Snad se vše časem vyřeší. Mám radost, že už chodíš na procházky.. a ty kilometry, to je fakt dobré. Okénečko máš pořád tak krásně nazdobené. Také už okukuji v obchodech hyacinty. Těším se, až mi vykvetou na zahrádce. Kvetoucí čaj je opravdu potěcha pro duši jak píše Janina výš. Už jsem ho ale dlouho neměla.. ráda si ho vařím do sklenky ... a pozoruji a pozoruji. Měj se krásně a dobré zotavování přeji. Paa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Прекрасный отшив! Красивые цветы на окне цветут! Берегите себя и пусть аллергия поскорее пройдёт! Очень нравится отшив новой работы!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danka,
  krásna výšivka. Určite Ťa tešia aj prechádzky.
  Zabudla som Ti napísať, podľa muža to bola alergia na lieky (ktoré si brala na to koleno).
  Už som dávno nemala kvitnúci čaj, musím si aj ja uvariť.
  A hyacinty máš nádherné.
  Pááá

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko,moc se mi líbí hortensie.Ale jednou jsem si je koupila...musela jsem je dát dceři-měla jsem alergické reakce.
  Přeji nádhernou sobotu Eva

  OdpovedaťOdstrániť