sobota 3. októbra 2015

Sobota ako vyšitá

Dnes som začala s výstavbou domu:Manžel mal na dnes dohodnuté stretnutie s pár ľuďmi z Ostravy (Česko), ktorí sa chceli niečo dozvedieť o prírodnom včelárení. Nakoniec ich prišlo sedem, z toho jeden ešte chlapec. Včelárstvo ho zaujíma a dával pozor na všetko, čo manžel rozprával. Páči sa mi, že rodičia dokážu vyvolať v dieťati také ušľachtilé záujmy. 

Zo školy som doniesla dataprojektor a ako prednášková miestnosť nám poslúžila naša komora :-)
Aby ste sa nezľakli, naša komora je atypická. Už som ju viackrát odfotila, napríklad TU, TU, TU a ešte by sa dalo niečo nájsť :-)

Keďže manžel rád rozpráva o včelách, vedela som, že je to akcia takmer na celý deň. K tomu ešte vyše dve hodiny cestovania sem, potom naspäť. Takže som sa na návštevu pripravila aj ja. Upiekla som dva druhy domáceho pečiva. Sladké rožky a celozrnné žemle:K tomu maslo, med a čaj zo sušených byliniek. Chutilo :-)))

Na obed som uvarila ešte včera poobede hustú polievku z kyslej kapusty s bravčovým mäsom a klobásou. Mám ju už odskúšanú na takéto akcie. Viem, že všetkým, okrem vegetariánov, chutí. 

Raz sa stalo, že medzi včelármi sa vegetarián našiel. Už si vyťahoval niečo z ruksaku, lebo na takéto situácie je vždy pripravený. Bol prekvapený, keď som mu ponúkla z mojej letnej polievky. Varievam si ju len pre seba, veď kto by jedol čerstvú kapustu, paradajky, papriku uvarené vo vode a ochutené len soľou, korením a čili? Ja to milujem hlavne v horúce letné dni a viem, že mi ju nik nezje. A viete, že vegetarián si dal aj dupľu?!Niečo mám ešte z prechádzky, pár záberov pri západe slnka:


Nech sa vám darí!
Daniela

14 komentárov:

 1. Bellissimo post
  I dolci sembrano golosi molto buono
  Le foto incantevoli ed il ricamo procede meravigliosamente. Buona domenica Giovanna

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Cara Giovanna, sono contento che ti piace il posto in cui vivo. Grazie per il ricamo complimento! Abbiamo un bellissimo autunno, godendo la sua passeggiate nella natura.
   Una nuova settimana di successo auguro!
   Páá

   Odstrániť
 2. Liebe Daniela,
  so eine zauberhafte Stickerei !!!! Und so leckere Speisen sehe ich bei Dir. Ich wünsche dir einen sonnigen Sonntag. Liebe Grüße von Carmen

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Carmen, danke! Heute Sonntag war wirklich toll, sonnig.
   Ich hoffe, dass mit Ihnen. Und es wird so lange bleiben :-)))
   Ich wünsche Ihnen ein erfolgreiches neues Woche!
   Páá

   Odstrániť
 3. Очень ммилыйсюжет вышивки, жду продолжения!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Спасибо, дорогой София !!!
   Вскоре я закончу :-)
   Я желаю вам успешной новой неделе!
   Páá

   Odstrániť
 4. Danielka, Ty si sa teda riadne pripravila...takym dobrotam by som neodolala ani ja :-) Ked pozeram na Tvoje vysivky, normalne ma laka pustit sa do vysivania...nejaky jednoduchy obrazok :-) Len keby casu bolo viac...vysivka je nadherna :-) krasnu nedelu, papa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, to si ma teda potešila, že ťa moje výšivky lákajú tiež vyšívať. Ale to ti verím, že nemáš čas. Ja som sa tomu takto intenzívne začala venovať až teraz, keď som síce pracujúci, ale predsa dôchodca. Nestarám sa už o deti, vyleteli z hniezda. Keď som bola ako ty, starala som sa o 4 deti a tak som iba štrikovala, pri tom netreba dávať taký pozor, a čosi som aj šila.
   Ale nikdy som sa nestarala o záhradu :-)
   Pááá

   Odstrániť
 5. Danielko, hezky to píšeš ... sobota jak vyšitá ... ta byla vůbec poslední dny to byla paráda ... dnes po ránu opět sluníčko a teď je pod mrakem ... výšivka je moc miloučká ... ty jedeš, přízemí už máš hotové ... je hezké, že přijeli až z Ostravy za manželem pro "rozumy" o včeličkách ... musí to být strašně zajímavé povídání... tady u nás je dokonce včelařský kroužek pro děti ... taky se mi líbí, když o takové tradiční věci mají zájem mladí ... hezky si návštěvu nakrmila ... hned bych si dala taky vypadá to lákavě ... tu letní polívku neznám to musím zkusit ... fotky z okolí se mi vždycky moc líbí ... často si vzpomenu na ty kopky sena v létě ... pamatuješ? ... to jsem byla "u tebe" poprvé a ty mě chytly u srdce ...
  Ať máš hezký nový týden! Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru paráda pokračovala aj dnes. Robí mi to veľmi dobre na nervy :-)
   Aj ja som už hovorila mužovi, že by mohol viesť nejaký krúžok na ZŠ. Ale u nás v dedine nie je, deti chodia do mesta.
   Polievku skús, na kocky všetko nakrájam, niekedy dám aj malý paradajkový pretlak a bujón. Navarím si do veľkého hrnca a jem skoro týždeň :-)))
   Na zimu si robím lečo len z paradajok a paprík a dám do kelimkov z ramy a do mrazničky. Potom v zime kúpim malú kapustu (zelí) a varím. Mám to rada tak, že kapusta nie je do mäkka, nech mi trocha ešte chrúme :-)
   No vidíš, tie kopy boli niekedy začiatkom júna a od vtedy komunikujeme každý deň. Je to úžasná doba, veď inak by sme o sebe ani nevedeli :-(((
   Tak nech pokračuje babie leto (najlepšie do Vianoc)!
   Pááá

   Odstrániť
 6. У вас в блоге очень красиво, очень вкусно и очень уютно! Браво!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Анна, вы очень добрый, спасибо !!!
   Я говорю о моей обычной жизни и моей семьи. Это как читать на других блогах. Интересно, что женщины по всему миру имеют те же желания и удовольствия.
   Живите в мире и любимый!
   Я желаю вам успешной новой неделе!
   Páá

   Odstrániť
 7. Liebe Daniela,
  wie viele Häuser hast du schon mit der Nadel gebaut?? :)) Schön wird das neue Haus !!
  Ich rieche die frischen Backwaren bis hierher - ich mag am liebsten die süßen Sachen :))
  Einen schönen Abend
  Marion

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Liebe Marion, ich habe nicht an Häusern zählen :-)))
   Sicherlich gibt es bereits viele :-)
   Brot war süß - Rollen, salzig Vollkorn - Brötchen.
   Sicher haben Sie gewählt haben :-)))
   Ich wünsche Ihnen eine erfolgreiche Woche!
   Pááá

   Odstrániť