sobota 12. marca 2016

Snežienky v záhrade

Predstavte si, že tentokrát som dlho nerozmýšľala nad novou výšivkou a už som aj začala:Hneď na obed som išla po Lenku a spolu sme išli do Istebného na návštevu k jej otcovi, môjmu švagrovi Michalovi. Už sa na ňom podpísali roky, ťažko sa mu chodí, ale aj tak sa snaží postarať sa o seba sám. Dnes nás prekvapil rezňami. I keď prílohu k nim už nevládal uvariť, rezne mal výborné :-)

Michal má teraz krásnu jarnú záhradu. Už sa o ňu nemá kto starať, moja sestra už nie je medzi nami od roku 2000, ale keby videla, ako sa rozrástli jej snežienky, určite by sa jej to páčilo:


Dnes som po 4 týždňoch zlikvidovala biele klinčeky. Určite som s nimi urobila rekord. Už viete, že ich životnosť som predlžovala tak, že na noc a pol dňa, kedy som bola v škole, som ich dávala na okno v chladnej komore. Ešte som skúsila dať do malej vázičky niekoľko pukov, som zvedavá, či sa rozvinú:


Ružové ružičky od dievčat v škole postúpili už do pohára, vo váze ostala už iba biela ruža od chlapcov:Aj kaktus mi končí s kvietkami, ale musím ho pochváliť, mal ich veľa:

Na čaj o piatej som prišla len-len. Urobila som si oolong:

Viem, k čaju sa jogurt moc nehodí :-)

Nech sa vám darí!
Daniela

11 komentárov:

 1. Danielka krásne kvetinkove to tu dnes máš. Dom zvedavá ci ti tie klinceky rozkvitnu... Mne sa to nepodarilo zostali v pukoch :) Pa Zuzana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zuzka, bolo ich viac ešte v pukoch, ale už bolo vidieť, že z nich nič nebude, začali hnednúť. Asi ani z týchto nebude nič.
   Pááá

   Odstrániť
 2. Danielko, krásné sněženky .. jak naseto ...och karafiátky-klinčeky dobře jsi se o ně starala, tak se odměnily .. parapet máš plný radosti ...
  Jsem ráda, že se ti na novém blogu líbí, je krásný ♥ ..
  Tady bylo sluníčko naposled minulou sobotu tak koukám kde se schovalo ☼☼☼ ..
  Měj se co nejlíp! Papa jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ja totiž nemám nikde inde kvety, iba na tomto okne a nv kúpeľni býva kaktus, keď nekvitne. Teraz sú tam aj fialky a stále sú na nich kvety v nedohľadne.
   Na tom blogu som dnes strávila dlhšiu dobu, išla som trocha do minulosti, má krásne foto, a tá krajina!!!!!
   Dnes poobede na chvíľu slnko kuklo na nás, ale bol silný vietor. Ale Choč bol stále v akejsi hustej hmle.
   Dobrý štart do nového týždňa!
   Pááá

   Odstrániť
 3. Un altro bellissimo inizio.
  Adoro i primi fiori di primavera

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, krásné sněženky, mám je také moc ráda a určitě by z nich měla velkou radost i tvoje sestra. Jsi hodná, že na ni stále myslíš.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem moc za milé slová! Od smrti mojej sestry bude už 16 rokov, ale stále sa s tým neviem vysporiadať.
   Pekný nový týždeň prajem!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Bože Danka, pár dni sem nenakuknem a mám veru čo doháňať :o) V prvom rade pochválim krásnu Parížanku. Je roztomilá. Už sa teším čo pekného si začala vyšívať. A pri čítaní o snežienkach, grepoch, ľavákoch a pareniciach som si pochlipkávala kávu a relaxovala. Rada k tebe naziznem, vždy tu máš niečo pekné a zaujímavé. Pa a pekný zbytok nedele.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Helenka, ďakujem ti za pochvalu Parížanky!
   Som rada, že pri káve si zvolila čítanie mojich "báchoriek". Ja som dôchodca a blogovanie sa pre mňa stalo spojenie so svetom. Pár hodín strávim v škole a potom už si len doma "hrkútame" s manželom :-)
   Prajem ti pekný nový týždeň!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Oooh, I am guessing you are starting another design from Tralala?? I recognise the border :)

  OdpovedaťOdstrániť