streda 9. novembra 2016

Rozšírenie bavlnkového bohatstva :-)

Ďakujem za komentáre! Som rada, že ste si aj vy pospomínali na svoje zážitky z obchodíkov, ktoré vám utkveli v srdci a v pamäti. 

Dnes som už aj vyšívala. Pribudli mi dve plné tašky. Je len na každej z nás, čo si v nich predstavíme. Niektoré sme zaťažené na módne kúsky oblečenia, iné na topánky tých najrôznejších tvarov a farieb, ale viem, že väčšina mojich čitateliek, milovníčok vyšívania, si v nich dokážu predstaviť hlavne niečo pre svoje hobby :-)))
V sobotu som od Lenky dostala škatuľku, ktorá by pokojne mohla byť v jednej z tých tašiek, keby boli moje:tieto sú na štopkanie, to som kedysi robila, ponožky, detské pančušky, dnes je aj to iné, štopkanie sa nekoná :-)))
 O piatej som si urobila čaj, posledný pu erh:Nech sa vám darí!
Daniela

27 komentárov:

 1. Πολύ μου αρέσει αυτό το σχέδιο και θέλω κι εγώ να το κάνω !!!! Πολύ ωραία δουλειά κάνετε. Καλό κουράγιο να το τελειώσετε !!!! Πολλά χαιρετίσματα !!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Σας ευχαριστώ πολύ! Μπορείτε να μου παρηγοριά!
   Στέλνω εγκάρδιους χαιρετισμούς στην Ελλάδα!

   Odstrániť
 2. Quel trésors de fils!toutes ces belles couleurs chatoyantes!
  Amicalement

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marie Christine, je vous remercie!
   J'envoie une salutation
   Pááá

   Odstrániť
 3. no páááni, výšivka krásne pokročila od môjho posledného nakuknutia k tebe ... bude krásna, už sa teším na konečný výsledok, pa Zuzana

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Your autumn lady looks so elegant and wonderful.
  Lovely day to you!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you very much!
   You made me happy!
   I send cordial greetings!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Deine Stickerei macht gute Forstschritte. Und wunderschönes Garn, das du da bekommen hast.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Brigitte, ich danke Ihnen sehr!
   Ich sende einen Gruß!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Moja mama (82)sa ma nedávno spýtala: Ozaj, predávajú sa ešte štopkačky? Myslela práve na tie bavlnky, ktoré tu máš vyfotené. A ja jej na to odpovedám, prosím ťa, kto by dnes štopkal? Viem to robiť, ale nikdy to nebola moja obľúbená činnosť. My sme sa to učili dokonca v škole, ešte na prvom stupni ZŠ. A veru aj chlapci :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danka, neviem, či štopkačky, ako sme ich kedysi volali, ešte dostať. Tieto sú veru ešte socialistická výroba a kúpa :-)
   Aj my same sa to učili kedysi v škole, vtedy to bol základ žienky domácej a tak nás vychovávali. Ja som to tieť neznášala, ale mala som výhodu - moja o 19 rokov staršia sestra to vedela nádherne a rada mi to robila :-))) Myslím si, že tie dnešné ponožky by sa ani nedali zaštopkať, no nevedno, ale isto sa do toho nepohrniem :-)
   Pááá

   Odstrániť
 7. Danka,
  pekne postupuješ vo vyšívaní...
  A krásne dary si dostala, hotové poklady na vyšívanie. Aj ja som kedysi štopkala :-) ale to už je dávno.
  Ja som si včera dala čajík na imunitu.
  Maj sa pekne, pááá

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aďka, tak to som prekvapená, že sa hlásiš medzi štopkačky :-) To bolo snáď ešte na ZŠ, na nejakých ručných prácach :-)
   Viac ti napíšem v meily.
   Pááá

   Odstrániť
 8. Die Herbst Lady sieht sehr schön aus.
  Schönes Garn hast du geschenkt bekommen.
  Liebe Grüße Manuela

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Liebe Manuela, Vielen Dank!
   Heute möchte ich den Herbst zu beenden, und ich werde alle vier Perioden haben :-)
   Ich sende einen Gruß!
   Pááá

   Odstrániť
 9. Danielko, my jsme tomu myslím říkali štupovačky... mami štupovala běžně ..ještě před pár lety, když mohla.. já párkrát v životě .. ale pamatuji si, že jsme štupovaly jako děti ve škole a já to měla za 3 ... určitě tu někde ještě budou, ale já štupovat nebudu ...
  výšivka je krásná... paní má šmrnc.. prostě jako Pařížanka
  Měj se hezky a buď na sebe opatrná. Papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hihihi, zdá sa, že sme prešli ručnými prácami v škole a aj tak to moc na nás nezanechalo :-)
   Ja si zas pam§tám, že sme do vŕbových prútikov vyrezávali ornamenty a potom sme z nich robili také rebríky do kvetináčov na držanie vyšších kvetov a mne to nešlo, doma som nad tým plakala a ocko sa na mňa nemohol pozerať, chytil mi to do parády a mala som v triede najkrajší rebrík. Učiteľka určite vedela, že som to nemohla stvoriť ja, ale 1 mi dala :-) Ja som totiž bola trocha iný žiak - hudobná, výtvarný a pracovné vyučovanie mi išlo horšie, ale všetko ostatné výborne :-)
   Jarka, budem opatrná, idem sa akurát obliekať a idem do školy, teším sa na 1 hodinu :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 10. Výšivka sa stále rozrastá a je veľmi pekná...už na internete som obdivovala túto a celú seriu podobných výšivok, keď ju dokončíš bude krásna...Danka tak na tej štopkačke som sa pobavila, veru dnes to už nerobíme, našťastie, nikdy som to rada nerobila a stránila som sa toho, moja mama sa v tom vyžívala a pamätám si na jednu našu príbuznú, už zomrela pred rokmi, bývala v susedstve a chodila v zime k nám na návštevy s ponožkami, dreveným hríbikom a štopkačkami. Keď som videla s akou radosťou to robí to ako ty keď vyšívaš alebo ja keď hačkujem, relax a pohoda :) Dani maj sa dobre.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Красивая вышивка, стильная, романтичная, элегантная! Поздравляю с подарочком!!! :-))) Красивые разноцветные ниточки. Впереди будет много новых работ!

  OdpovedaťOdstrániť
 12. E' un ricamo stupendo che mi fa nostalgia di Parigi!

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Great progress on your French Demoiselle in Autumn!
  What a neat stash of threads!! You have plenty to keep you busy for a while :)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Danielko, to je materiálu, to musí dát práce to všechno zužitkovat, co se napícháš těch křížků, kdo to nikdy nedělal, neumí ti tu práci představit. Ty to máš ale i jako koníčka, ale stejně je to makačka.

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Krása. Teším sa na hotový obrázok. S tými štopkačkami sa dá vyšívať aj háčkovať ;) :-) Využi ako vieš, tiež som kôpku dostala :-)) Pekný večer prajem

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Dani, to máš pěkný poklad. Já moc nevyšívám, a když tak používám "perlovku" dcery(která paličkovala,asi před 25 lety-klubíčko za 1,50 Kč). Minulý týden jsem si koupila jedno klubko za 25 Kč.
  Vzpomínám, jak jsem se učila ve škole štupovat ponožku na naběračce ( dřevěný hříbek jsem neměla), ale to už je hodně dávno. M.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Liebe Daniela,
  die elegante Dame macht Lust, mal nach Paris zu reisen :)
  Mit dem neuen Garn kannst du noch viele tolle Sachen zaubern. Viel Freude beim sticken.
  Paaaa

  OdpovedaťOdstrániť