utorok 18. októbra 2016

Spomienka

Všetkým vám ďakujem za komentáre k včerajšiemu príspevku! Neodpovedám, lebo už nevládzem. Zo školy som prišla neskoro. Mali sme pracovnú poradu a to teda sa je o čom radiť! Domov som prišla takmer pred mojim čajom o piatej :-(((

Na hodinku som sa pustila aj do vyšívania, ale stále sa nemôžem dostať na koniec, a pritom mi tak málo chýba!
V júli sa Lenka pustila do vyprázdňovania domu po rodičoch, teda po mojej sestre. Bohužiaľ, ona zomrela už v roku 2000 a jej manžel celých 16 rokov nedovolil nič vyhodiť. Chcel mať všetko nedotknuté. A tak aj bolo, kým v júli nezomrel aj on :-(((

Lenka má úplne inú povahu ako ja. Nemá rada nič staré, v dome si nechala na pamiatku len pár maličkostí. Ale na mňa myslela! To si veľmi vážim, pretože ako spomienku na moju sestru mi dala krásnu čajovú súpravu. Je z roku 1956, kedy mala sestra svadbu. Ja som vtedy mala iba rok :-)


Dnešný čaj nemôže byť v inej šálke, to je každému jasné:


do takej krásnej súpravy sa mi najviac hodí čierny čaj s mliekom :-)Som zaneprázdnený človek :-)  Je pomaly polnoc a ja varím fazuľovú polievku. To preto, že zajtra prídem zo školy zas neskoro a keď nemáme navarené, zjem všetko, čo sa nachádza v chladničke a aj tak som stále hladná :-)


Nech sa vám darí!
Daniela

13 komentárov:

 1. Dani, to máš krásnou památku na sestru. Tři grácie - já mám doma stejný talíř, také památku. M.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Τι καταπληκτικό σερβίτσιο τσαγιού !!!!! Επειδή μου αρέσουν κι εμένα τα παλιά αντικείμενα το θαυμάζω !!! Το κέντημα πολύ ωραίο !!!! Καλό μαγείρεμα και πολλά φιλιά !!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Comme il est beau ce service a thé,moi aussi j'aime les choses ancienne,et je vais souvent sur les vides grenier
  pour en acheter.
  Et chére Daniela ,on n'a jamais assez de tasses de thé(sourire) pour en changer tous les jours!
  Belle journée a vous
  Amicalement
  Permettez moi de vous embrasser.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. juuuj páááni to je ale poklad....podľa ich neobitého vzhľadu predpokladám, že neboli ani používané ... užívaj si celú sadu...je naozaj krásna, Z.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danka,
  tá čajová súprava je skvost a krásna spomienka, určite Ti z nej aj čajík viacej chutil. Aj ja mám rada staré veci, pre mňa sú to poklady, nie ako tie dnešné "haraburdy" :-)
  Teším sa na výšivku, možno už dnes finišuješ, veď uvidíš...
  Prajem Ti pekný a úspešný deň, pááá

  OdpovedaťOdstrániť
 6. The tea set is beautiful, I can understand your are missing your sister very much.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Danielko, budu se opakovat, úžasná čajová souprava .. krásná památka..
  Nezapomínej odpočívat. Měj se co nejlíp, papa Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Your tea set is beautiful. A lovey memory of your sister.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Like you, I treasure older things, too, Daniele! The tea set is lovely--and so perfect for you with your love of tea :) Each time you use it, I hope you have fond memories of times you and your sister shared together...

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Páči sa mi tvoj staronový servis ... Máš peknú pamiatku na sestru ... Ty ho určite dobre využiješ ... :) Už dlho chcem ochutnať šaj s mliekom ... Dani, pije sa tak len čierny čaj ? Chutí jemnejšie ? Vlastne, ja som už aj zabudla, ako chutí čierny čaj ... :))) Maj sa dobre, veľa oddychuj, taká choroba zamáva s človekom a vyradí ho z normálu na dlhú dobu ... Paa L.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ano, už jsme, bohužel, ve věku, že nám na někoho zůstávají už jen vzpomínky a pár předmětů, které vyvolají skoro pokaždé pocit blízkosti...servis je krásný,ale všechny tvoje čajové hrnečky jsou pěkné...třeba ten minulý... výšivka postupuje, ty odpočívej, počasí tomu nahrává...hezký večer....Milky

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Your Cross stitch look very pretty and the tea set looks beautiful...

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Dani, nádhera.Maj sa krásne a čím skôr sa dostaň do normálu. Pá. D. :)

  OdpovedaťOdstrániť