pondelok 30. novembra 2015

Predtým - potom (november)

Moje drahé bloger priateľky, ďakujem vám za krásne komentáre k poslednému príspevku! Je už dosť neskoro a odpovedať na 13 komentárov (aj s prekladačom) by mi zabralo vyše hodiny. Potešilo ma, že sa vám páči moje využitie vahana, ktorý ležal roky - rokúce na šope :-)

Dnes som začala štrikovať druhé papuče pre dcéru Danku. Tieto budú tenšie a jemnejšie:Okrem septembra som na konci každého mesiaca prispela na blog priateľky Preeti s témou Predtým - potom. Tak to bude aj dnes, v posledný deň novembra (hádam to do polnoci stihnem, i keď si myslím, že to bude aj tak neskoro, lebo v Indii je už 1. december).

Opäť som si vybrala úpravu nášho dlhého stola. Tentoraz som si urobila na ňom vianočnú výzdobu. Vytiahla som starý vyšívaný obrus, ktorý nebol na stole už aspoň 20 rokov. Ale jeho vek odhadujem na vyše 30 rokov. Dobre naškrobený obrus som najskôr nakropila a nechala odležať a potom dobre vyžehlila:

Predtým:Potom:


A ešte sa pozrite na obrus z bližšia:
A výzdoba už vianočná:v škatuľke máme sušené jabĺčka 
určite si na nich pochutia naše deti cez Vianoce :-)

Nech sa vám darí!
Daniela

14 komentárov:

 1. Ahoj Daniela, podobný motív na obrus som niekedy vyšívala, ale nezostala po ňom už ani pamiatka. Máš nádherné "staré" poklady a krásne nazdobené. Typické ľudové, ako niekedy, ale sa to už žiaľ vytráca. Do módy prichádzajú iné štýly z iných krajín. Ale každý tak, ako sa mu páči.
  Emily

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti, Emily! Výšivka je stará a vtedy aj dosť bežná.
   Moje poklady majú hodnotu pre mňa, iným to tak nepripadá :-)
   Máš pravdu, multi-kulti je tu aj vo vianočnej výzdobe. Mne sa to páči, prečo neprebrať niečo pekné. Teraz vďaka blogom máme možnosti odkukať všeličo, alebo aspoň napodobniť. Priznávam, mne sa páči toho veľa :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 2. Danielko, krásně jsi stůl nazdobila, máš tam samé pěkné věcičky. Výšivka na ubrusu - přesně jak se říká - v jednoduchosti je krása. Také pomalu začínám se zdobením.
  Přeju ti dny plné pohody. Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ďakujem ti moc! Ja som za jednoduché vecičky a hlavne staré, tradičné. Ale páči sa mi toho veľa, hlavne zo severských blogov, tam idem oči nechať :-)
   Ja mám základ vyzdobený, ostatné nechám na tesnotku, ešte trocha poupratovať treba.
   Ale to už nie je moc zábavné :-(
   Jarka, maj sa dobre aj napriek tomuto zlému počasiu. U nás po týždni mrazíkov opäť riadne prší. Fuj! Ale doma v tepľúčku mi je dobre :-)
   Pááá

   Odstrániť
 3. How lovely ♥♥♥
  I love your before - after corner really ♥ The tablecloth is so sweet, decoration is so cozy and invited! You've made a fairy work! I am sure that Preeti will be pleased ♥♥♥

  New sleepers for Danko are looking very handsome (I love blue)

  Well done dear ♥♥♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nurdan my, thank you!
   It is an old tablecloth. I chose him out of the closet for blog :-)
   Like always, I like the simple things!
   Nurdan, I send a nice greeting!
   Pááá

   Odstrániť
 4. Ahoj Daniela! Tak toto bol jeden z prvých vzorov, ktoré som vyšívala ešte ako dievča. Je to z nemeckej Burdy, keď ešte nevychádzala ani česká, ani ruská mutácia. Vyšila som niekoľko veľkostí obrusov s týmto vzorom, mám ich aj obháčkované. Musím pohľadať a tiež ich cez sviatky prevetrať :-)
  Maj sa krásne! v.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vierka, máš pravdu, je to z Burdy, och, ale to bol úspech získať ju :-)))
   Tak vytiahni aj ty starú krásu!
   Prajem pokojný advent!
   Pááá

   Odstrániť
 5. Wow una tavola meravigliosa
  Una bellissima composizione natalizia
  Sei bravissima

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Caro Giovanna, grazie, sei d'oro!
   Il mio Natale decorazione è semplice, mi piacciono le cose semplici :-)
   Saluti!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Wow!! Your table arrangement is just so beautiful, Daniela!!:) Lovely embroidered tablecloth and beautifully decorated !! You are so kind to link to my party:) Thank you so much !! Shame on me for not keeping up with my own schedule :(
  Today is my daughter's birthday and she has become a teenager. So I can say my before and after is that she was twelve and now a teen today, after all, she is my prettiest creation :)
  Your knitting is so lovely!! :) I did not know you knit as well. Do you crochet?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Preeti!
   Congratulations to your daughter! It's really your wonderful work :-)))
   I also have four works, older :-)))
   And I can hack, but just a little. I'd have to train :-)
   Preeti, posielm sweet greeting!
   Pááá

   Odstrániť
 7. Bellissima la tua tavola natalizia e stupenda la tovaglia.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ahoj Danka, pár dní som tu nebola a mala som veru čo pozerať na tvojom blogu...kopa pekných vecičiek, či už papučky čo si uplietla alebo vianočná výzdoba, veď u vás už môžu začať Vianoce :) Ja som si tiež navyšívala (musím odfotiť), plietla som ponožky (tiež ukážem) a teraz šijem. Prestieranie vianočné hotové, ešte dokončiť vankúše...Pozývam ťa pozrieť. Pekný večer pá

  OdpovedaťOdstrániť