pondelok 14. septembra 2015

Nový televízor

Do srdiečka mi dnes pribudla len malá kytička levandúľ:Už mi skutočne chýba len kúsok. Pôvodne som mala v pláne, že dnes sa pochválim už hotovým a vyžehleným obrázkom. No, ale veď to poznáte, plány sa plánujú a okolnosti ich menia :-)))

Keď som dnes prišla zo školy, manžel na mňa vyšiel so zlou správou: náš staručký televízor vypovedal službu. Boli sme si vedomí, že to môže nastať kedykoľvek, ale aj tak nás to zaskočilo. Neviem, či ma pochopíte, ale ja patrím medzi ľudí, ktorí si aj k tým najobyčajnejším veciam vytvoria silné puto. Lúčenie s nimi je pre mňa smutné. Starý televízor mi v kuchyni robí roky spoločníka pri večernom blogovaní a vyšívaní. Väčšinou ani nevnímam dej, ale aspoň tu nemám hrobové ticho prerušované klávesnicou, či niťou v ihle :-)))

Náš televízor by čochvíľa patril do múzea. Nájde sa už len v niektorých starých rodinách. Obrovský a ťažký, uložený v polici nábytku. Občas so žiakmi máme tému sledovanie TV programov a príde rad aj na televízory. Veľmi sú prekvapení, aký je ten náš televízor. Najviac sa čudujú, že to je náš jediný televízor, dokonca aj obývačka je bez neho. Nepatríme k dobrým sledovateľom, ktorými sa chvália hlavne rôzne súkromné televízie.

Nič netrvá večne a skončil aj náš televízor. Poobede sme s manželom išli na nákup nového. On sa chcel najskôr poradiť s našimi deťmi, ale odpísali mu, že už televízorom nerozumejú. Televízne vysielanie vôbec nesledujú. Naštudoval si to teda na internete a dali sme si trocha poradiť aj v predajni. Teraz mi tu už vrčí nový televízor a predstavte si, čo dávajú - nejaký film o Tour de France. Zrejme dnes budem občas aj pozerať. Len včera sa mi skončila Vuelta (Španielsko) a už tu mám niečo zo zákulisia Tour -)))


ako prvé som sledovala dokument zo Santorini (ostrov v Stredozemnom mori)

čt1 a čt2 sú moje najobľúbenejšie programy, sledujem tam dokumenty
na druhom mieste je eurosport :-)

Dúfam, že nám nový televízor vydrží toľko rokov, ako ten predchádzajúci. Dnešná technika je vraj stavaná tak, aby sa po dvoch rokoch záruky pokazila. Oprava je taká drahá, že sa viac vyplatí kúpiť novú. Hovoríme tomu spotrebná technika. Zaručuje sa tým zamestnanosť, ale neprospieva to našej matičke Zemi :-(((

Nech sa vám darí!
Daniela


23 komentárov:

 1. Даниела, поздравляю с приобретением! Я тоже надолго привязываюсь к старым вещам, они как друзья семьи, сложно расставаться... Но! Все, что не делается, все к лучшему!

  Наблюдаю за процессом вышивки. Прекрасный семплер! А размеры огромные получаются?

  Удачи!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. София, я радa, что вы как я :-)))
   Cемплер большой: 41 cm . 66 cm.
   Я не зналa, что это будет такой большой :-)
   Привет!
   Páá

   Odstrániť
 2. Danielko, výšivka je krásná...prostě levandulová.Pěkně si v novém televizoru chytla pořad o Tour a Santorini.Samé lahůdky. Je zajímavé taky mám ráda dokumenty všeho druhu a Eurosport. Teď ale s mami to tak nejde, ale to nevadí. Všechno má svá pro i proti.
  Tak ať je televizor hodný a vysílá ti samé zajímavé pořady.
  Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj pesničku Levandulová mám veľmi rada :-)))
   Rozumiem, že maminka chce pozerať niečo iné, to ide s rokmi. Ja som kedysi tiež pozerala niečo iné a moje deti pozerajú iba v počítači a úplne iné - to ja nemusím :-)
   Ďakujem za želanie novému televízoru, dúfam, že to počuje a vie, aký má byť :-)
   Pááá

   Odstrániť
 3. Odpovede
  1. Grazie, cara Giovanna, sono contento che ti piaccia!
   Si Posialam cordiali saluti in Italia!
   Páá

   Odstrániť
 4. Hi Daniela, Your stitching is looking very beautiful!! :) I know how we are in love with old things but I am sure you will love the new TV with latest technology too.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Preeti!
   New technologies will love beyond the time, it takes me longer :-)))
   Greetings!
   Páá

   Odstrániť
 5. Очень красивая работа и очень большая! Интересно посмотреть, как это будет оформлено.
  Не грусти, Даниела, новый телевизор послужит тебе не хуже старого, я уверена.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ксения, спасибо за добрые слова!
   Будьте уверены, чтобы привыкнуть :-)))
   Удачи!
   Páá

   Odstrániť
 6. Liebe Daniela,
  ich kann es gar nicht glauben du bist wirklich schon fertig mit deinem wunderschönen Lavendel Sampler, er ist traumhaft geworden. Ich mag einfach alles an ihm, jedes Detail.
  Glückwunsch zum neuen Fernseher auch wenn dir der Abschied vom alten schwer gefallen ist. Auch ich trenne mich nur ungern von liebgewonnenen alten Dingen die mich schon lange begleiten. Aber alles und jeder hat leider ein Verfallsdatum..grins...uns alle mit eingeschlossen.
  Ich "höre"auch sehr gern Fernsehen beim Handarbeiten, weniger sehen mehr hören..lächel..
  Wünsche dir eine schöne Woche
  Liebste Grüße Sandra

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Meine liebe Freundin Sandra, ich danke Ihnen für Ihre schöne Worte!
   Ich bin froh, dass du SAL gefällt!
   Auf der neuen TV werden schnell gewöhnen :-)
   Ich hoffe, dass uns eine lange Zeit dauern.
   Viel Glück!
   Páá

   Odstrániť
 7. Danielka, nebola som tu pár dní a tvoj nádherný obrázok je už hotový aj keď píšeš že nie úplne ale pre mňa tam už nič nechýba :)) čo sa týka televízora tiež si nepotrpím na najnovšom type aj keď my už máme za tých 29 rokov čo sme s manželom spolu druhý ale nespĺňa súčasný trend :) nevadí mi to, pre mňa je televízor nepodstatný a tiež ho prevažne "sledujem" len ušami...rada pri ňom štrikujem, hačkujem alebo aj čítam tiež ho používam prevažne ako kulisu...Dani ale teraz máte pekný televízor, nech vám slúži k spokojnosti. Ahoj

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Evka, ešte chýbajú dve levandule na pravom boku, ale už sú hotové. Dnešné voľno som využila na to. Som rada, že televízor používaš ako ja :-)))
   Veď v podstate tam niet čo pozerať, samé trapné seriály, v nich ešte trapnejšie dialógy....
   Prajem ti pekné dni!
   Páá

   Odstrániť
 8. Lavender is so pretty!! Well done :)
  Great new TV!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Ingrit! You comforted me!
   I send cordial greetings to you!
   Páá

   Odstrániť
 9. This lavender stitching is really beautiful, I love it! Enjoy your new TV!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Irmeli! You comforted me!
   I send cordial greetings to you!
   Páá

   Odstrániť
 10. Liebe Daniela,
  wunderschön ist dein Lavendel !!!
  Toll sieht der neue Fernseher aus. Wir haben auch noch einen alten Fernseher und hoffen immer, das er noch lange hält :) Die neuen Geräte gehen so schnell kaputt - heißt es :((
  Die getrockneten Tomaten sehen sehr lecker aus !!
  Liebe Grüße
  Marion

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marion, wollte ich die alte TV ertragen meine Tod :-)))
   Leider ist es nicht dauern :-)
   Vielen Dank für Ihre schönen Worte auf Lavendel SAL!
   Ich Sende einen Gruß!
   Páá

   Odstrániť
 11. Dani ... vidím, že v tom nie som sama ... používať televízor ako kulisu ... :))) My máme tiež starý typ čierny, obrovský do hĺbky ... a čakám, kedy vypovie svoju službu ... Veru, slúži nám dobre hádam viac ako dvadsať rokov ... Najradšej pozerám dokumenty, príropisné filmy a normálne slovenské a české seriály ... (Kolonáda, Prístav, Doktor Martin, Kukučka ..... )
  Tak, nech vám nová telka slúži veľa, veľa rokov ... Danka paa ... L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. naše deti nám už chceli dávnejšie kúpiť nový TV, ale načo, keď starý funguje a ja som chcela, keby fungoval rovno s nami :-)
   No, nevydržal chudáčik a tak je tu nový. Ja ani tie slovenské seriály nepozerám, aj dnes na čt2 od 20:00 idú samé cestopisy, tie mám najradšej. Teraz som v dolnom Rakúsku :-)
   Moc síce nevidím, a aj počujem málo, ale aspoň mi to nevadí. Tie seriály a iné blbosti ma dokážu rozčuľovať a to nepotrebujem :-)
   Pááá

   Odstrániť
 12. Oh my goodness, your lavender sampler is so beautiful!

  OdpovedaťOdstrániť