nedeľa 7. februára 2016

Neuveriteľné.......

Premýšľala som nad tým, ako ušiť prestieranie z koktailov a vymyslela som si, že na druhú stranu prestierky by som mohla ušiť vrecúško na príbor. No, a keďže jeden príbor v krížikovej podobe mám, začala som. Bez spočítania krížikov. Jasné, že som to už oľutovala, lebo príbor je veľký a na prestieranie by sa mi nehodil. Tak, ako som začala, tak som aj skončila:


Dôležité je, že ma šľak netrafil, že som zostala pokojná, na duši vyrovnaná :-)
Zajtra začnem znova, už viem, s čím!

Poobede som sa zahľadela na azalku. Začali jej opadávať prvé kvietky. Potom som si z komory doniesla do kuchyne aspoň na hodinu kvety hyacintov. Trocha som ich skrátila. Aj tak si myslím, že to je neuveriteľné, že ešte stále kvitnú. Veď som ich kúpila 6. decembra. Azalka ma prekvapila svojimi pukmi 21. decembra. Nie je to úžasné? Azalka je pritom stále v teplej kuchyni. Hyacinty smrdia manželovi, preto musia byť v komore :-)Aj vavrín - bobkový list - už začal s jarným pučaním:


dva výhonky má aj od koreňa, na jar ho už presadím
Je ozaj neuveriteľné, že mi kvietky tak dlho kvitnú, či si to myslím len ja? 

Dnešný čaj o piatej bol jazmínový. O ňom som už písala dávnejšie. Je zaujímavý tým, že väčšina z nás si myslí, že by v ňom mali byť biele kvietky jazmínu. Nie je to tak! Prečítajte si tu!k čaju niekoľko vlašských orechov 


Nech sa vám darí!
Daniela

20 komentárov:

 1. Dani ... tvoje kvietky sú úžasné ... najmä azalke sa u teba darí ... A hyacint je rád v chladnej komore ... Ja som si môj kúpila 13. januára, mal iba puky, V týždni som mu odrezala odkvitnuté a uvädnuté kvety ... aby sa cibule nevysilovali ... Môj je v teple ... V marci ho vysadím von k ostatným ... Ale tie vonku už nemajú také veľké strapce kvetov ... Výšivka nebola podľa tvojich predstáv ... stáva sa aj mne ... :) Môj dnešný čaj o piatej bol opäť zelený ... pili sme aj s dcérou ...
  Fani maj pekný týždeň ... :) paa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lauri, veď aj ja tomu nemôžem uveriť, že sa im tak darí! To som nikdy nemala taký úspech s pestovaním kvetov.
   Ja hyacinty von nevysádzam, ale asi by som mala, už by ich bolo dosť :-)
   Máš to s dcérou blízko seba výborne, posedieť si s ňou pri čaji, to je to najkrajšie! Brala by som!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Bellissimi i tuoi fiori e molto resistenti. Io li trovo meravigliosi
  Hanno colori forme e profumi incredibili.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Good luck with your cutlery stitching experiment.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Kaye, cutlery I undid: - (((
   I came up with something smaller :-)
   Pááá

   Odstrániť
 4. Danka, krasne kvietky,... mne hyacint uz odkvitol ... ale urobil aspoň na tú chvílku krásnu vôňu... papa Zuzana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti Zuzka! U mňa to je vzácnosť, lebo som pestovateľský analfabet :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 5. Nádherné kvety máš, hlavne azalka♥ Dnes sa na čajík pridám aj ja, dievčatá a budem na Vás myslieť, čo asi robíte:-) Včera som na čaj nemala chuť, bolo krásne dnes je smoklivo tak padne dobre. Krásny deň Ana

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anka, som veľmi rada, že si sa dnes pripojila k nám!!!
   Azalka ma mimoriadne teší, lebo ju mám od vlani a darí sa jej, celé leto bola von a stále jej opadávali lístky, myslela som si, že z nej nič nebude. No a toľká krása zrazu!
   Pááá

   Odstrániť
 6. Teda bytovú "záhradku" máš krásne zakvitnutú. Na jazmínový čajík som chodila v mladosti do čajovne s manžom na rande. Je zaujímavé aké sa človeku vynárajú spomienky pri niektorých veciach. To je asi tým, že od vtedy som ten čajík nepila a pritom bol veľmi lahodný. Musím ho asi pozvať znova na to rande :o) Príjemný článok, idem si ešte prečítať o tom čajíku, pa a pekný deň.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to bolo krásne randenie!
   To by si ho mala pozvať aspoň pri výročí sobáša :-)))
   A tiež si ho kúpiť domov a aspoň občas pri ňom posedieť :-)
   A aj ku komentáru na jaz. čaj - som rada, že si sa dozvedela niečo nové! To môžeš mužovi na terajšom rande vyrozprávať, že si si to naštudovala len a len pre neho :-))))
   Pááá

   Odstrániť
 7. Dani, máš krásnu tú azalku. No vidíš , ako sa ti darí!!! A že nevieš pestovať. :):):):) Danka, ja som totálne čajová. Pijem čaje stále. Hlavne tie moje domáce bylinkové mi chutia najviac. Dám si občas aj nejaké zelené, Robo má najradšej čierne.
  Takže čajíky sa u nás popíjajú stále, hlavne v zime teda. Ahoj D. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danka, veď sa mi zdá, že tie moje kvietky vedia, že ich fotím a ukazujem svetu :-)Nebudú sa za seba predsa hanbiť :-)
   To je fajn, keď piješ bylinkové, sú výborné, a ja mám rada ten zber v prírode, sušenie. Krásne letné chvíle a spomienky na ne celú zimu :-)
   Tak to máš dobre, že aj Robo pije, lebo môj muž pije čaje (tiež bylinkové) len k raňajkám, či večery.
   Pááá

   Odstrániť
 8. Liebe Daniela,
  deine Blumen sind eine wahre Pracht. Herrlich wie sie blühen :)
  Paaa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marion meine , danke! Bereits langsam verblassen, etwas Neues kaufen :-)
   Pááá

   Odstrániť
 9. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Danielka, kvietky Ti kvitnu naozaj velmi dlho...moja azalka zacala kvitnut neskor ako Tvoja a uz vidim, ze pomalicky konci :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, ďakujem! Sama sa tomu čudujem, lebo azalka je v teple. Dnes jej zas odpadlo pár kvietkov, tak už niečo musím pozrieť v obchodoch, nech mám zas na potešenie očí :-)))
   Pááá

   Odstrániť
 11. Dani, nádherná azalka, nemám odvahu kúpiť si ju či sa jej bude dariť ale mám v skalke a tá každý druhý rok kvitne...Dnes sa pripájam k tebe a ostatným čo pijú čaj a aj keď ho pijem hlavne ráno, dnes si dám výnimočne aj o tej piatej a určite to nebude len dnes...na zdravie

  OdpovedaťOdstrániť