pondelok 22. februára 2016

V Malatinej

Ďakujem za krásne komentáre! Vždy sa im veľmi poteším. Občas však nemám čas na odpovede :-((( 

Ani s vyšívaním som dnes moc nepostúpila, ale budujem ďalej:-)


Manžel si potreboval ísť niečo vybaviť do Malatinej. Včera som si povedala, že ak nebude pršať, pôjdem s ním. Nepršalo, dokonca krásne svietilo slniečko. Počulo asi moje včerajšie "stenanie" a rozhodlo sa, že mi urobí radosť :-)))

Kým  manžel riešil svoje veci, ja som sa po dedine poprechádzala. Dedina leží v údolí, obklopená kopcami. Najkrajší pohľad na ňu je z cesty zhora. Odtiaľ ju dobre poznám, lebo v lete tam chodím s Miškom lietať s jeho vrtuľníkmi.Z diaľky to je romantika, z blízka už taká nie. Nechcela by som tam žiť. Ani za krásne výhľady:

Choč od Malatinej
Roháče od Malatinej
Nízke Tatry od Malatinej
Malá Fatra od Malatinej
Kubínska Hoľa od Malatinej
Nezabudla som na čaj o piatej. Urobila som si šalviový:Naše dvojičky, Danka a Jurko, majú dnes narodeniny, už 26 rokov. Aspoň takto im posielam niečo sladké:Nech sa vám darí!
Daniela


14 komentárov:

 1. Happy Birthday to Danka and Jurko ♥ I wish them every happiness, successes on their own paths! Let all their dreams come true!

  Great progress on WIP / well done Daniela! Only "Welcome" needs to be centered!

  Paa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nurdan Thank you transmit to your children congratulations!
   Yes, I got a big mistake: - ((( Do not think of something. If it's bad, vapors!
   Pááá

   Odstrániť
 2. Good progress on your stitching!! Happy Birthday to Danka and Jurko:) Those mountain views are so lovely!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, dear Preeti! I submit children to greet you!
   Mountains are beautiful, I'm glad you like them too!
   Pááá

   Odstrániť
 3. Danielko, přeju Tvým dvojčatům krásný a klidný život a ať jsou v životě šťastní!
  Nový dům má pěkná okna, stavíš rychle. Na té fotce je Choč hezky zblízka a "kopečky" okolo to je pokoukání jako vždy. Já původně plánovala o páté také šalvěj a pospíšila jsem si s ní, tak jsem si dala zelený Darjeeling, chutná mi velmi. Jak psala Laura, pěkně jsme lapeny, čajíčkujem na netu, já i brouzdám v hromadách porcelánu - hihihi.
  Měj se krásně. Pa Jarka
  Tady před chvílí lilo a teď padá sníh..........

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ďakujeme, deťom odovzdám!!!
   Tie hory fotím s priblížením, tak sa zdá, že sú blízko, ale v skutočnosti to tak nie je. Zajtra asi ideme s Lenkou do Ružomberka, len tak na okuky, teším sa do čajovne :-))))
   Ten porcelán je aj pre mňa lahôdka, rada ho obzerám, ceny sú dosť vysoké, ale pozeranie nestojí nič :-)))
   Zas leje ako z krhly a predpovedajú zas sneh. Bláznivééééé!
   Pááá

   Odstrániť
 4. Happy Birthday Danka and Yurko. The mountains are very beautiful. Better than mountains can be only mountains that have not yet been ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marina, thank you very much! Upload a greeting, Jurko and Danka!
   The mountains are in our beautiful, I like, but I'm not a big tourist :-(
   Pááá

   Odstrániť
 5. Odpovede
  1. Radka, ďakujem ti! Fotila som to priblížené, takže to nie je tak blízko.
   Pááá

   Odstrániť
 6. Dani ... vždy vravím, že v deň narodenín detí by si malé prianie zaslúžila i mamka ... a možno aj malú kytičku ... :)mala predsa ťažký deň ... a potom neskonalé šťastie ... U nás to ale nie je zvykom ... nevadííííí my mamky sa aj tak tešíme z našich dobrých detí ... :) Tak vám všetkým trom prajem veľa zdravia a šťastia v živote ... ♥♥♥ V Malatinej majú nádherné výhľady ... veru by som mala čo fotiť ... a keď nastanú jesenné hmly, inverzia ... Tie vrcholy sú prekrásne ... Danka pozdravujem na Oravu ... pa L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máš pravdu, zaslúžime si! A ďakujem ti! Ja si to všetko pripomínam, teším sa, ale s deťmi nie som, tak to nie je ono. Včera večer to Danka sama nevydržala a telefónovali sme spolu takmer hodinu. V jej okolí nik nevedel, že má narodeniny a večer jej došlo, že potrebuje počuť aspoň môj hlas. No, mňa to veru potešilo :-)))
   Ja som hory fotila s priblížením. Ty by si si to určite užívala, dnes však bolo hrozne, hustý dážď, tak som to včera fajn stihla.
   Pááá

   Odstrániť
 7. No teda krásny výlet ste si urobili :o) Ten výhľad je skutočne úžasný. Dvojičkám všetko naj, naj, naj a určite im tečú slinky na sladké. Teda mne už tečú :o) Prajem pekný deň a teším sa na vyšívaný obrázok.Pa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Helenka, ďakujeme za blahoželanie! Určite odovzdám!
   Mňamka je len jednoduchá, určite poznáš - kyslé smotany, tvaroh a šľahačka. Ale u nás v rodine to majú všetci radšej ako akúkoľvek zložitú tortu. Veď som ich tak učila, lebo vypekanie nie je moje hobby.
   Pááá

   Odstrániť